"May the Force Be With You"

7 milionów widzów Prison Break na starcie! 0

Długo oczekiwany serial w Polsce Prison Break (polski tytuł Skazany na smierć) zanotował niesamowity wynik oglądalności na starcie.

Serialowy Lincoln Burrows Dominic Purcell i Michael Scofield Wentworth MillerSerialowy Lincoln Burrows Dominic Purcell i Michael Scofield Wentworth Miller

W niedziele Polsat wyemitował dwa pierwsze odcinki, które przed telewizor przyciągnęły prawie 7 milionów widzów. Kolejne odcinek już za tydzień w niedzielę o godzinie 20. Na początku zostały wyemitowane dwa odcinki, zaś dalej zobaczymy co tydzień jeden odcinek.

Aż 7 milionów osób oglądało pierwsze 2 odcinki kultowego ?Prison Break'a? – emitowanego w Polsacie pod nazwą „Skazany na śmierć”. To aż 38 procent wszystkich osób, które w niedzielny wieczór zasiadły przed telewizorem. Ten wieczór przyniósł też rozstrzygnięcie sporu, który od ponad roku rozpala namiętności na forach poświęconych Prison Break i Lost – który serial jest lepszy? Oglądalność Skazanego na śmierć była o 3 procent lepsza niż oglądalność 1 sezonu Lost i aż o 10 procent w stosunku do 2 sezonu Zagubionych.

O SERIALU
Dramat, kryminał, thriller. Hit serialowy w Ameryce. Bohaterem serialu jest Michael Scofield – młody, niezwykle utalentowany inżynier, którego brat Lincoln Burrows został skazany na karę śmierci. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie…
Scolfield przekonany o jego niewinności podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Nikt nie wie, że Michael projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn idealnie precyzyjny plan działania. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłania kolejne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku odkrywamy geniusz Michaela. Ale czy on i jego brat przetrwają w więziennej rzeczywistości, by móc uciec?

?Prison Break? miał premierę na antenie amerykańskiej telewizji Fox dnia 29 sierpnia 2005r. Pierwotnie planowano 13 odcinków pierwszego sezonu, lecz w związku z niebywałym sukcesem tej produkcji jeszcze w trakcie sezonu zdecydowano się zwiększyć ich liczbę do 22. Od 21 sierpnia 2006r. emitowane są odcinki drugiej serii, a w nich możemy śledzić brawurowy pościg przez całe Stany z dwójką najniebezpieczniejszych zbiegów…

Skazany na śmierć Prison Break w PolsacieSkazany na śmierć Prison Break w Polsacie

Skazany na śmierć Prison Break w PolsacieSkazany na śmierć Prison Break w Polsacie

Skazany na śmierć Prison Break w PolsacieSkazany na śmierć Prison Break w Polsacie

źródło: http://skazanynasmierc.polsat.com.pl – zobacz polską oficjalną stronę rewelacyjnego serialu, znajdziesz tam: biografie bohaterów, opisy odcinków, multimedia, grę i wiele innych ciekawych rzeczy związanych z tą produkcją.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 23

marek22

Racja :) Teraz Polsat ma najlepsze seriale:
Prison Break
Desperate Housewives
Grey’s Anatomy

Ale nie ma Smallvilla, chociaż i tak na Niemcu patrze bo z dubbingiem jak wszystkie inne rzeczy

HeRr

…strasznie mnie męczysz;) Zdycham na kacu a ty łapiesz mnie za słówka,a chodziło mi o to "że piła 1 i 2 była w necie w dobrej jakości ((DŁUGO)) przed Polską premierą,piła 3 natomiast wyszła dopiero w jej dniu.Pół roku to miało być takie "mniej więcej"

Ronaldinho HeRr

Odnośnie tej sprawy pisałem kiedyś do "Kino Świat" (dystrybutor "Pił") z zapytaniem, dlaczego premiera polska jest tak późno. Nawet mi odpisali, to było 19 sierpnia:
Witam,
Wprowadzenie filmu na rynek nie wiąże sie tylko z naszymi chęciami, bo
dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, ze im szybciej tym lepiej (właśnie ze
względu na piractwo). Nie mniej jednak są prócz tego jeszcze inne
ograniczenia (m.in. dostępność kopii), a w tym przypadku jest to taki
termin. To tylko jeden z powodów.
pozdrawiam,
Paweł Glica

HeRr

Bardzo aktywnie śledzę relasy internetowe.1 i 2 piła wyszły mniej więcej pół roku przed polską premierą jako dvd ripy i wypuściła je grupa LMG a DvDrip 3 piły wyszedł wypuszczony przez DiAMOND dopiero w dzień polskiej premiery w kinach.

Ronaldinho HeRr

A to ciekawe, nawet bardzo ciekawe. W jaki sposób Piła 2 mogła wyjść pół roku przed polską premierą w dvdripie gdzieś na necie, skoro w USA Piła II miała premierę 27 października 2005 roku, a w Polsce bodajże 6 stycznia??

kill

"To aż 38 procent wszystkich osób, które w niedzielny wieczór zasiadły przed telewizorem."

A cała reszta widziała ten serial na ekranie monitora 2 lata temu. Dla mnie porażka. Coś jak Piła 3. DVD w sieci, a tu premiera w polskich kinach (lol). Dlaczego najbogatszej stacji w Polsce nie stać na emitowanie odcinków na bieżąco? Jakoś stacja AXN pokazała że można być na czasie (via LOST). No ale jak się ma w radzie programowej starych pryków myślących o nowych odcinkach Rodziny Zastępczej, to efekt jest taki a nie inny.

Yasha

Ja bym skończyła już, w tym sezonie, powiedzmy po 5 jeszcze.

Scofield mógłby kontynuować jako zawodowy wyławymacz z więzień z cyklu: Wielkie ucieczki wynajmując się dla kasy :→

Proszę czekać…