7 milionów widzów Prison Break na starcie!

Długo oczekiwany serial w Polsce Prison Break (polski tytuł Skazany na smierć) zanotował niesamowity wynik oglądalności na starcie.

Serialowy Lincoln Burrows Dominic Purcell i Michael Scofield Wentworth MillerSerialowy Lincoln Burrows Dominic Purcell i Michael Scofield Wentworth Miller

W niedziele Polsat wyemitował dwa pierwsze odcinki, które przed telewizor przyciągnęły prawie 7 milionów widzów. Kolejne odcinek już za tydzień w niedzielę o godzinie 20. Na początku zostały wyemitowane dwa odcinki, zaś dalej zobaczymy co tydzień jeden odcinek.

Aż 7 milionów osób oglądało pierwsze 2 odcinki kultowego ?Prison Break'a? – emitowanego w Polsacie pod nazwą „Skazany na śmierć”. To aż 38 procent wszystkich osób, które w niedzielny wieczór zasiadły przed telewizorem. Ten wieczór przyniósł też rozstrzygnięcie sporu, który od ponad roku rozpala namiętności na forach poświęconych Prison Break i Lost – który serial jest lepszy? Oglądalność Skazanego na śmierć była o 3 procent lepsza niż oglądalność 1 sezonu Lost i aż o 10 procent w stosunku do 2 sezonu Zagubionych.

O SERIALU
Dramat, kryminał, thriller. Hit serialowy w Ameryce. Bohaterem serialu jest Michael Scofield – młody, niezwykle utalentowany inżynier, którego brat Lincoln Burrows został skazany na karę śmierci. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie…
Scolfield przekonany o jego niewinności podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Nikt nie wie, że Michael projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn idealnie precyzyjny plan działania. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłania kolejne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku odkrywamy geniusz Michaela. Ale czy on i jego brat przetrwają w więziennej rzeczywistości, by móc uciec?

?Prison Break? miał premierę na antenie amerykańskiej telewizji Fox dnia 29 sierpnia 2005r. Pierwotnie planowano 13 odcinków pierwszego sezonu, lecz w związku z niebywałym sukcesem tej produkcji jeszcze w trakcie sezonu zdecydowano się zwiększyć ich liczbę do 22. Od 21 sierpnia 2006r. emitowane są odcinki drugiej serii, a w nich możemy śledzić brawurowy pościg przez całe Stany z dwójką najniebezpieczniejszych zbiegów…

Skazany na śmierć Prison Break w PolsacieSkazany na śmierć Prison Break w Polsacie

Skazany na śmierć Prison Break w PolsacieSkazany na śmierć Prison Break w Polsacie

Skazany na śmierć Prison Break w PolsacieSkazany na śmierć Prison Break w Polsacie

źródło: http://skazanynasmierc.polsat.com.pl – zobacz polską oficjalną stronę rewelacyjnego serialu, znajdziesz tam: biografie bohaterów, opisy odcinków, multimedia, grę i wiele innych ciekawych rzeczy związanych z tą produkcją.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"