Nowy plakat Labiryntu

Hugh Jackman w filmie LABIRYNT (2013)

Akcja Labiryntu, na podstawie scenariusza Aarona Guzikowskiego, rozgrywa się w Bostonie. Opowiada o wywodzącym się z klasy robotniczej ojcu, którego córka i jej przyjaciółka zostają porwane. Kiedy zauważa, że detektyw prowadzający sprawę spartaczył robotę, postawia na własną rękę ująć mężczyznę, którego podejrzewa o porwanie.

Reżyseruje twórca Pogorzeliska, Denis Villeneuve. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Maria Bello, Terrence Howard, Viola Davis, Melissa Leo i Paul Dano.

Premiera w USA 20 września tego roku. Polska premiera filmu planowana jest na 4 października. Dystrybutorem jest Monolith Films.

Jak informuje dystrybutor film będzie miał światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. TIFF odbędzie się między 5 a 15 września.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.