Nowa szata osób na fdb.pl!

W połowie kwietnia zaprezentowaliśmy Wam nową odsłonę strony głównej fdb.pl, teraz przyszedł czas na odświeżenie stron osób – aktorów, reżyserów, zespołów i wszystkich innych osób związanych w jakikolwiek sposób z filmem.

Zapraszamy do sprawdzenia, testowania i opiniowania najnowszych zmian na portalu.

Oprócz kilku kosmetycznych zmian, znalazło się miejsce na nowe funkcjonalności.

Użytkownicy wciąż mogą uzupełniać treści na stronach osób, takie jak dodawanie dat urodzin, zgonów, wzrostu, portretów czy biografii. Położenie tych informacji uległo zmianie, a portret główny od teraz będzie prezentowany w większych rozmiarach.

Strona jest przystosowana do urządzeń mobilnych!

Zobacz co uległo zmianie!

1. Możliwość oceniania osób

Od teraz użytkownicy mogą oceniać osoby w skali od 1 do 10, czyli podobnej do tej, według której oceniali dotychczas filmy.

2. Ocena z filmografii osoby

Na stronie osoby znajdziecie ocenę sprowadzoną do jednej wartości z całej filmografii danej osoby wraz z całkowitą liczbą głosów.

3. Nowy układ wiadomości powiązanych z osobą

Zmianie uległa zakładka Powiązane wiadomości na stronie osób, czyli zbiór newsów, które są powiązane w jakikolwiek sposób z danym filmowcem.

4. Polub swojego ulubionego na Facebooku

Na stronach osób pojawił się facebookowy przycisk "Lubię to!". Wcześniej był on dostępny jedynie na stronie filmu. Klikając go, możesz pokazać swoim znajomym profil swojego ulubionego aktora czy reżysera.

5. Pogrupowanie zawodów

Dzięki zmianom na stronie osób użytkownik może łatwiej poruszać się wśród jego ról i zawodów, dzięki ich pogrupowaniu. Po kliknięciu w daną grupę zawodów strona odsyła użytkownika do interesującego go obszaru.

6. Wyświetlanie odcinków na stronie osób

Wśród filmografii od teraz wyświetlają się dodane wcześniej epizody seriali, w których brali udział dane osoby i są one zliczane.

7. Dodawanie osób do ulubionych i innych list

Od dzisiaj każdy może tworzyć swoje własne listy osób (np. "Oscarowi aktorzy" czy "Piękne aktorki") i dodawać osoby do tych list lub do listy uniwersalnej – ulubionych. Wszystkie listy są dostępne pod tym linkiem.

8. Komentarze w nowej formie

Zmiany objęły sposób komentowania osób – nowa forma sprzyja dynamicznej dyskusji i czytelniejszemu systemowi odpowiedzi. Komentarze w dalszym ciągu można oceniać, zarówno pozytywnie jak i negatywnie (dawne "plusy" i "minusy" przy postach).

9. Większe miniaturki w galeriach osób

Zdjęcia, grafiki promocyjne i fotografie z planów są prezentowane obecnie w większych rozmiarach w galeriach osób.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.