Nowa szata osób na fdb.pl! 12

W połowie kwietnia zaprezentowaliśmy Wam nową odsłonę strony głównej fdb.pl, teraz przyszedł czas na odświeżenie stron osób – aktorów, reżyserów, zespołów i wszystkich innych osób związanych w jakikolwiek sposób z filmem.

Zapraszamy do sprawdzenia, testowania i opiniowania najnowszych zmian na portalu.

Oprócz kilku kosmetycznych zmian, znalazło się miejsce na nowe funkcjonalności.

Użytkownicy wciąż mogą uzupełniać treści na stronach osób, takie jak dodawanie dat urodzin, zgonów, wzrostu, portretów czy biografii. Położenie tych informacji uległo zmianie, a portret główny od teraz będzie prezentowany w większych rozmiarach.

Strona jest przystosowana do urządzeń mobilnych!

Zobacz co uległo zmianie!

1. Możliwość oceniania osób

Od teraz użytkownicy mogą oceniać osoby w skali od 1 do 10, czyli podobnej do tej, według której oceniali dotychczas filmy.

2. Ocena z filmografii osoby

Na stronie osoby znajdziecie ocenę sprowadzoną do jednej wartości z całej filmografii danej osoby wraz z całkowitą liczbą głosów.

3. Nowy układ wiadomości powiązanych z osobą

Zmianie uległa zakładka Powiązane wiadomości na stronie osób, czyli zbiór newsów, które są powiązane w jakikolwiek sposób z danym filmowcem.

4. Polub swojego ulubionego na Facebooku

Na stronach osób pojawił się facebookowy przycisk "Lubię to!". Wcześniej był on dostępny jedynie na stronie filmu. Klikając go, możesz pokazać swoim znajomym profil swojego ulubionego aktora czy reżysera.

5. Pogrupowanie zawodów

Dzięki zmianom na stronie osób użytkownik może łatwiej poruszać się wśród jego ról i zawodów, dzięki ich pogrupowaniu. Po kliknięciu w daną grupę zawodów strona odsyła użytkownika do interesującego go obszaru.

6. Wyświetlanie odcinków na stronie osób

Wśród filmografii od teraz wyświetlają się dodane wcześniej epizody seriali, w których brali udział dane osoby i są one zliczane.

7. Dodawanie osób do ulubionych i innych list

Od dzisiaj każdy może tworzyć swoje własne listy osób (np. "Oscarowi aktorzy" czy "Piękne aktorki") i dodawać osoby do tych list lub do listy uniwersalnej – ulubionych. Wszystkie listy są dostępne pod tym linkiem.

8. Komentarze w nowej formie

Zmiany objęły sposób komentowania osób – nowa forma sprzyja dynamicznej dyskusji i czytelniejszemu systemowi odpowiedzi. Komentarze w dalszym ciągu można oceniać, zarówno pozytywnie jak i negatywnie (dawne "plusy" i "minusy" przy postach).

9. Większe miniaturki w galeriach osób

Zdjęcia, grafiki promocyjne i fotografie z planów są prezentowane obecnie w większych rozmiarach w galeriach osób.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Spinnaker 2013-07-31

To jak tak dobrze idzie, to jeszcze by można naprawić wyszukiwarkę filmów i osób przy dodawaniu linkowania w notkach, bo po wciśnięciu entera szuka szuka i szuka i szuka i wyszukać nie może :)

jacks 2013-07-31

Świetna nowość! Oby było jak najmniej błędów :)

Grzegorz_Derebecki 2013-07-31

to był błąd ale już go poprawiłem :)

Spinnaker 2013-07-31

Tutaj może Grzegorz zajrzy, zatem napisze jedną rzecz, która mnie od długiego czasu nurtuje i widzę że po zmianie jest to samo, a mianowicie jak wyświetla się galerię, konkretne zdjęcia i w lewym dolnym rogu jest ramka z info o rozdzielczości etc i jest np napisane z jakiego filmu i kto jest na zdjęciu – kiedyś to było podlinkowane aby można było przejść na stronę filmu czy aktora, a teraz u mnie to nie działa, tzn wcześniej po pierwszej zmianie szaty graficznej i nadal tak jest teraz. Tak ma być czy to u mnie czy to ogólny błąd? ;)

Quagmire 2013-07-31

Świetne podsumowanie zmian, sam bym tego lepiej nie napisał. Wyjdzie w praniu, ale jak na razie na plus.

Proszę czekać…