Trzy kontynuacje Avatara z datami premier

Za kamerą kontynuacji ponownie stanie James Cameron, zatrudnił on także scenarzystów mających mu pomóc przy rozbudowie serii. Trzy sequele Avatara powstaną równocześnie, nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się zdjęcia, ale znamy już przybliżone daty premier tych filmów.

Avatar 2 zadebiutuje więc w grudniu 2016 roku, Avatar 3 w grudniu 2017 roku, a Avatar 4 w grudniu 2018. Pierwsza część miała swoją premierę w grudniu 2009 roku, przy budżecie wynoszącym 237 mln$ zarobiła w USA (wraz z reedycją) 761 mln$, a na całym świecie przyniosła 2 mld 782 mln$. W obu przypadkach jest to najlepszy wynik w historii kina.

Cameron ogłosił także, że przy scenariuszu dwójki pomoże mu Josh Friedman, producent serialu Terminator: Kroniki Sary Connor i scenarzysta takich filmów jak Wojna światów i Czarna Dalia. Z kolei współpracownikami przy scenariuszach trzeciej i czwartej części będą Rick Jaffa, Amanda Silver i Shane Salerno. Do łącznych, scenopisarskich dokonań tej trójki należą między innymi Geneza planety małp i Relikt (Jaffa i Silver) oraz Shaft, Obcy kontra Predator 2 i Savages: Ponad bezprawiem (Salerno).

Co sądzicie o tych planach?