Box Office: Smerfy 2 rozczarowują 3

W amerykańskich kinach Smerfy 2 przyniosły w piątek około 5 mln$, od środy mają już na koncie ok 14 mln$. Po pięciodniowym otwarciu będzie można mówić o rozczarowujących 25 mln$. Dla porównania pierwsza część filmu zarobiła w ciągu swoich pięciu pierwszych dni 46 mln$. Jednak bardzo dobre A- od dziecięcej widowni na Cinema Score może pomóc sequelowi w walce o małe spadki frekwencji.

Pierwsze Smerfy przyniosły w amerykańskich kinach 143 mln$, do tego okazały się ogromnym przebojem na rynkach zagranicznych, zarabiając łącznie na całym świecie 564 mln$. Wszystko to przy budżecie wynoszącym 110 mln$, sequel wydawał się zatem nieunikniony. Druga część nie powtórzy tego sukcesu, ale utrzymany w rozsądnych granicach budżet (125 mln$) i pierwsze doniesienia o ogromnym otwarciu na rynkach azjatyckich każą przypuszczać, że to jeszcze nie koniec niebieskiej serii. Premiera The Smurfs 3 ustalona jest na 24 lipca 2015 roku, i raczej niewiele wskazuje na to aby w tych planach miało przeszkodzić rozczarowanie na rynku wewnętrznym.

Druga z premier będzie liderem tego weekendu, a swój wynik może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Agenci zarobili w piątek kwotę w przedziale 10-11.5 mln$, co powinno przełożyć się na ok 32 mln$ z premierowego weekendu. Film akcji z kategorią R kosztował według różnych źródeł 61 lub 84 mln$, w obu przypadkach można uznać, że premierowy weekend zakończy się sukcesem. Denzel Washington podtrzymuje swoją świetną passę, od 2004 roku każdy z jego 10 debiutujących w szerokiej dystrybucji filmów zarobił w pierwszy weekend przynajmniej 20 mln$. Najlepszym otwarciem w karierze Denzela pozostaje 43.5 mln$ wpływów American Gangster w 2007 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Marek Jacek 2013-08-03

Dziwię się, że Smerfy tak dobrze się przyjęły. Mam nadzieję, że Agenci pokażą coś więcej niż w zwiastunie.

Proszę czekać…