Wałęsa z nowym plakatem

Robert Więckiewicz w filmie WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI (2013)

W sieci zadebiutował kolejny plakat filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei. Znajduje się na nim odtwórca głównej roli, Robert Więckiewicz wraz z Agnieszką Grochowską, wcielającą się w postać Danuty Wałęsy.

Do polskich kin film trafi 4 października dzięki ITI Cinema. Światowa premiera będzie miała miejsce podczas 70. festiwalu filmowego w Wenecji.

Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda . Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną wyobraźnię.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.