Box Office: Miasto kości obrócone w pył

Porażką zakończyła się kolejna próba podbicia serc dziewczęcej widowni, Dary Anioła: Miasto kości będące adaptacją pierwszej z popularnej serii książek zarobiło w swój pierwszy piątek zaledwie 3.2 mln$, od środy film ma na swoim koncie ok 7 mln$. Po pięciodniowym otwarciu produkcja fantasy powinna mieć na swoim koncie ok 14 mln$ co jest bardzo słabym wynikiem przy 60 mln$ budżetu.

"Miasto kości" zostało zmiażdżone przez krytyków którzy napisali o nim zaledwie 13% pozytywnych recenzji, nieco cieplej przyjęli ten obraz widzowie (płci żeńskiej?) którzy przyznali życzliwe B+ na Cinema Score. Co ciekawe Sony jest zdeterminowane aby stworzyć z tego tytułu kinową serię, mocno liczy, że pomogą w tym rynki zagraniczne i już zapowiedziało, że nie odwoła zdjęć do planowanej kontynuacji. Prace na planie The Mortal Instruments: City of Ashes startują już 23 września tego roku, a sequel nie ma jeszcze daty premiery.

Kolejna premiera wzbudza emocje u wielbicieli brytyjskiego humoru, to w końcu ostatnia część nieformalnej „Trylogii Lodów i Krwi” zwanej też „Trylogią Cornetto”. Na Wyspach Brytyjskich To już jest koniec nie powtórzył sukcesu kasowego filmów Wysyp żywych trupów i Hot Fuzz – Ostre psy, ale w USA osiągnie prawdopodobnie lepsze wyniki niż wspomniana dwójka. Film zarobił w piątek ok 2.9 mln$, co powinno przełożyć się na ok 8 mln$ z całego weekendu. "Wysyp żywych trupów" zarobił w pierwszy weekend 3,3 mln$ (ostatecznie 14 mln$), a "Hot Fuzz" 5,8 mln$ (ostatecznie 24 mln$), "The World’s End" powinien poprawić te wyniki. Budżet filmu znajduje się w przedziale 20-30 mln$, ciężko będzie o zwrot tych kosztów w sytuacji porażki na Wyspach, gdzie produkcja zarobiła zaledwie 12 mln$ (dla porównania wpływy z "Hot Fuzz" to 42 mln$). Producenci mogą się pocieszać fenomenalnymi recenzjami, film zebrał aż 91% pozytywnych opnii na Rotten Tomatoes.

Co ciekawe trzecia z premier, bardzo niskobudżetowy horror Następny jesteś ty, miała swoją festiwalową premierę jeszcze w 2011 roku, jednak dopiero teraz, korzystając z sierpniowej posuchy wśród premier, film znalazł swoją drogę na ekrany amerykańskich kin. Lionsgate podjęło słuszną decyzję, piątkowe wpływy z tego filmu to około 2.8 mln$, co da prawdopodobnie około 7.8 mln$ z całego weekendu, a budżet to zaledwie 1 mln$. Nieoczekiwanie horror ten podbił serca amerykańskich recenzentów zdobywając świetne 80% na Rotten Tomatoes, widzowie nie byli już tak łaskawi przyznając przeciętne B- na Cinema Score.

Premiery następnego weekendu to thriller Wyścig po życie i muzyczny dokument One Direction.