Box Office: Miasto kości obrócone w pył 6

Porażką zakończyła się kolejna próba podbicia serc dziewczęcej widowni, Dary Anioła: Miasto kości będące adaptacją pierwszej z popularnej serii książek zarobiło w swój pierwszy piątek zaledwie 3.2 mln$, od środy film ma na swoim koncie ok 7 mln$. Po pięciodniowym otwarciu produkcja fantasy powinna mieć na swoim koncie ok 14 mln$ co jest bardzo słabym wynikiem przy 60 mln$ budżetu.

"Miasto kości" zostało zmiażdżone przez krytyków którzy napisali o nim zaledwie 13% pozytywnych recenzji, nieco cieplej przyjęli ten obraz widzowie (płci żeńskiej?) którzy przyznali życzliwe B+ na Cinema Score. Co ciekawe Sony jest zdeterminowane aby stworzyć z tego tytułu kinową serię, mocno liczy, że pomogą w tym rynki zagraniczne i już zapowiedziało, że nie odwoła zdjęć do planowanej kontynuacji. Prace na planie The Mortal Instruments: City of Ashes startują już 23 września tego roku, a sequel nie ma jeszcze daty premiery.

Kolejna premiera wzbudza emocje u wielbicieli brytyjskiego humoru, to w końcu ostatnia część nieformalnej „Trylogii Lodów i Krwi” zwanej też „Trylogią Cornetto”. Na Wyspach Brytyjskich To już jest koniec nie powtórzył sukcesu kasowego filmów Wysyp żywych trupów i Hot Fuzz – Ostre psy, ale w USA osiągnie prawdopodobnie lepsze wyniki niż wspomniana dwójka. Film zarobił w piątek ok 2.9 mln$, co powinno przełożyć się na ok 8 mln$ z całego weekendu. "Wysyp żywych trupów" zarobił w pierwszy weekend 3,3 mln$ (ostatecznie 14 mln$), a "Hot Fuzz" 5,8 mln$ (ostatecznie 24 mln$), "The World’s End" powinien poprawić te wyniki. Budżet filmu znajduje się w przedziale 20-30 mln$, ciężko będzie o zwrot tych kosztów w sytuacji porażki na Wyspach, gdzie produkcja zarobiła zaledwie 12 mln$ (dla porównania wpływy z "Hot Fuzz" to 42 mln$). Producenci mogą się pocieszać fenomenalnymi recenzjami, film zebrał aż 91% pozytywnych opnii na Rotten Tomatoes.

Co ciekawe trzecia z premier, bardzo niskobudżetowy horror Następny jesteś ty, miała swoją festiwalową premierę jeszcze w 2011 roku, jednak dopiero teraz, korzystając z sierpniowej posuchy wśród premier, film znalazł swoją drogę na ekrany amerykańskich kin. Lionsgate podjęło słuszną decyzję, piątkowe wpływy z tego filmu to około 2.8 mln$, co da prawdopodobnie około 7.8 mln$ z całego weekendu, a budżet to zaledwie 1 mln$. Nieoczekiwanie horror ten podbił serca amerykańskich recenzentów zdobywając świetne 80% na Rotten Tomatoes, widzowie nie byli już tak łaskawi przyznając przeciętne B- na Cinema Score.

Premiery następnego weekendu to thriller Wyścig po życie i muzyczny dokument One Direction.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Marek Jacek 2013-08-24

Wiadomo, że na nastolatkach robi się największą kasę więc raczej szybko takich produkcji nie zabraknie. Cieszy mnie dobre przyjęcie You’re Next, bo planuję wybrać się na to do kina.

Quagmire 2013-08-24

Upór we wciskaniu Darów Anioła 2 potwierdza tą tezę.

Agnieszka 2013-08-24

Nie sądzę by coś się zmieniło. Podejrzewam, że producenci będą próbować wciskać widzom coraz to kolejne serie aż w końcu uda im się znaleźć drugi Zmierzch. Coś w końcu muszą te nastolatki oglądać. Skończyła im się jedna seria na pewno znajdą sobie drugą, a nam niestety przyjdzie cierpieć po raz kolejny.

Piotr Biernacki 2013-08-24

Wg IMDb:
mężczyźni: 5.4
kobiety: 8.0

płeć żeńska poniżej 18 roku życia: 8.8

Piotr Biernacki 2013-08-24

Porażka "Pięknych istot", kolejnej części "Percy’ego…" i teraz to… Hollywoodzkie wytwórnie już chyba zawieszą kolejne projekty, które miały w planach.

Lubię takie spektakularne porażki. Tak jak u nas "Kac Wawa" zamknęła jakiś rozdział, tak samo "Miasto kości" zakończy w Stanach pewien trend.

Proszę czekać…