Box Office: Miasto kości obrócone w pył 6

Porażką zakończyła się kolejna próba podbicia serc dziewczęcej widowni, Dary Anioła: Miasto kości będące adaptacją pierwszej z popularnej serii książek zarobiło w swój pierwszy piątek zaledwie 3.2 mln$, od środy film ma na swoim koncie ok 7 mln$. Po pięciodniowym otwarciu produkcja fantasy powinna mieć na swoim koncie ok 14 mln$ co jest bardzo słabym wynikiem przy 60 mln$ budżetu.

"Miasto kości" zostało zmiażdżone przez krytyków którzy napisali o nim zaledwie 13% pozytywnych recenzji, nieco cieplej przyjęli ten obraz widzowie (płci żeńskiej?) którzy przyznali życzliwe B+ na Cinema Score. Co ciekawe Sony jest zdeterminowane aby stworzyć z tego tytułu kinową serię, mocno liczy, że pomogą w tym rynki zagraniczne i już zapowiedziało, że nie odwoła zdjęć do planowanej kontynuacji. Prace na planie The Mortal Instruments: City of Ashes startują już 23 września tego roku, a sequel nie ma jeszcze daty premiery.

Kolejna premiera wzbudza emocje u wielbicieli brytyjskiego humoru, to w końcu ostatnia część nieformalnej „Trylogii Lodów i Krwi” zwanej też „Trylogią Cornetto”. Na Wyspach Brytyjskich To już jest koniec nie powtórzył sukcesu kasowego filmów Wysyp żywych trupów i Hot Fuzz – Ostre psy, ale w USA osiągnie prawdopodobnie lepsze wyniki niż wspomniana dwójka. Film zarobił w piątek ok 2.9 mln$, co powinno przełożyć się na ok 8 mln$ z całego weekendu. "Wysyp żywych trupów" zarobił w pierwszy weekend 3,3 mln$ (ostatecznie 14 mln$), a "Hot Fuzz" 5,8 mln$ (ostatecznie 24 mln$), "The World’s End" powinien poprawić te wyniki. Budżet filmu znajduje się w przedziale 20-30 mln$, ciężko będzie o zwrot tych kosztów w sytuacji porażki na Wyspach, gdzie produkcja zarobiła zaledwie 12 mln$ (dla porównania wpływy z "Hot Fuzz" to 42 mln$). Producenci mogą się pocieszać fenomenalnymi recenzjami, film zebrał aż 91% pozytywnych opnii na Rotten Tomatoes.

Co ciekawe trzecia z premier, bardzo niskobudżetowy horror Następny jesteś ty, miała swoją festiwalową premierę jeszcze w 2011 roku, jednak dopiero teraz, korzystając z sierpniowej posuchy wśród premier, film znalazł swoją drogę na ekrany amerykańskich kin. Lionsgate podjęło słuszną decyzję, piątkowe wpływy z tego filmu to około 2.8 mln$, co da prawdopodobnie około 7.8 mln$ z całego weekendu, a budżet to zaledwie 1 mln$. Nieoczekiwanie horror ten podbił serca amerykańskich recenzentów zdobywając świetne 80% na Rotten Tomatoes, widzowie nie byli już tak łaskawi przyznając przeciętne B- na Cinema Score.

Premiery następnego weekendu to thriller Wyścig po życie i muzyczny dokument One Direction.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

jacks

Wiadomo, że na nastolatkach robi się największą kasę więc raczej szybko takich produkcji nie zabraknie. Cieszy mnie dobre przyjęcie You’re Next, bo planuję wybrać się na to do kina.

Quagmire

Upór we wciskaniu Darów Anioła 2 potwierdza tą tezę.

A_Biel

Nie sądzę by coś się zmieniło. Podejrzewam, że producenci będą próbować wciskać widzom coraz to kolejne serie aż w końcu uda im się znaleźć drugi Zmierzch. Coś w końcu muszą te nastolatki oglądać. Skończyła im się jedna seria na pewno znajdą sobie drugą, a nam niestety przyjdzie cierpieć po raz kolejny.

Beznickowy

Wg IMDb:
mężczyźni: 5.4
kobiety: 8.0

płeć żeńska poniżej 18 roku życia: 8.8

Beznickowy

Porażka "Pięknych istot", kolejnej części "Percy’ego…" i teraz to… Hollywoodzkie wytwórnie już chyba zawieszą kolejne projekty, które miały w planach.

Lubię takie spektakularne porażki. Tak jak u nas "Kac Wawa" zamknęła jakiś rozdział, tak samo "Miasto kości" zakończy w Stanach pewien trend.

Proszę czekać…