Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Znamy datę premiery AHS: Coven 5

Stacja FX, która w Stanach emituje serial American Horror Story, ogłosiła datę premiery nowego sezonu o podtytule Coven. Emisja 13 odcinków rozpocznie się 9 października (w Polsce zapewne około tydzień później na kanale FOX). Włodarze stacji zdradzili też zarys fabuły, który przetłumaczony w całości można znaleźć poniżej.

American Horror Story: Coven opowiada tajemniczą historię czarownic i czarów w Ameryce. Minęło ponad 300 lat od niespokojnych dni polowania na czarownic w Salem. Te, które zdołały uciec, stoją przed widmem wyginięcia. Nasilają się zagadkowe ataki przeciwko czarownicom, przez co młode dziewczęta zostają wysłane do specjalnej szkoły w Nowym Orleanie, aby nauczyć się bronić. Ten zamęt pochłania nową podopieczną, Zoe (Taissa Farmiga), która skrywa swój własny, przerażający sekret. Zaalarmowana ostatnią agresją Fiona (Jessica Lange), długo nieobecna Najwyższa Czarownica, powraca do miasta, aby chronić sabat (ang. "coven") i zniszczy każdego, kto stanie jej na drodze.

Serial jest znany z bardzo dobrych kreacji kobiecych, a ten sezon będzie pod tym względem wyjątkowy, zważywszy na fabułę. Dlatego w głównej obsadzie zdecydowanie dominują panie. W Coven zobaczymy takich aktorów jak: Jessica Lange, Kathy Bates, Angela Bassett, Sarah Paulson, Frances Conroy, Gabourey Sidibe, Denis O'Hare, Patti LuPone, Evan Peters, Taissa Farmiga, Lily Rabe i Emma Roberts.

Obecnie trwa tradycyjna teaserowa kampania, która koncentruje się na zamieszczaniu w sieci krótkich klimatycznych filmików. Do tej pory pojawiły się cztery. Przypominamy wszystkie:

1. Detention
(muz. Lauren O’Connell – "House of the Rising Sun")

2. Pins & Needles
(muz. Sara Bareilles & Ingrid Michaelson – "Winter Song")

3. Staircase
(muz. Lauren O’Connell – "House of the Rising Sun")

4. Stakes
(muz. Sara Bareilles & Ingrid Michaelson – "Winter Song")

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Beznickowy

Początek pierwszego sezonu to ostra jazda po bandzie. Tak naprawdę pierwsze odcinki wprowadziły chaos i nic nie wyjaśniały. Asylum to już bardziej klasyczna groza, która nie atakuje widza non stop nowymi dziwnymi wydarzeniami. Warto spróbować drugiego sezonu, bo tak jak Redox napisał, to kompletnie inna historia.

Redox

Spróbuj może drugi sezon (według mnie o gwiazdkę wyżej niż pierwsza seria), bo to kompletnie inna historia i można śmiało się brać bez znajomości poprzedniego sezonu.

drfalck

Wiesz..kwestia gustu. Ja po 4 odc pierwszego sezonu dałem sobie spokój

jacks

Serial mistrz. Fabuła 3 sezonu wydaje się idealna do jego klimatu.

Proszę czekać…