Box Office: One Direction na szczycie 4

W Ameryce trwa długi weekend (piątek-poniedziałek) z okazji Święta Pracy, to także oficjalne zamknięcie sezonu letniego. Nie jest to jednak atrakcyjny termin dla premier kinowych, pomimo tego uczennice rozpoczynające rok szkolny dostały prezent na otarcie wrześniowych łez. Na szczycie znalazł się film One Direction, muzyczny dokument o chwilowo popularnym boysbandzie zarobił w piątek 8.9 mln$.

Powinno się to przełożyć na ok 19 mln$ z czterodniowego weekendu, co jest świetnym wynikiem przy budżecie wynoszącym 10 mln$. W całej sprawie zaskakujący jest nie wynik finansowy, a niezłe recenzje tego filmu, na Rotten Tomatoes obraz zebrał 69% pozytywnych opinii.

Druga z premier tego tygodnia to thriller Wyścig po życie, obraz zebrał w piątek zaledwie 1.4 mln$ z 2130 kin, co powinno przełożyć się na ok 6 mln$ z czterodniowego weekendu. Przed finansową porażką nie uratuje tego filmu nawet niski budżet wynoszący 18 mln$. Prawdziwą katastrofę zgotowali temu thrillerowi krytycy, zebrał on zaledwie 2% pozytywnych recenzji, widzowie pewnie szybko zapomną o tym zapychaczu amerykańskiego Święta Pracy, ale kapituła przyznająca Złote Maliny już zaciera ręce.

Trzecia z premier to prawdopodobnie największa z finansowych porażek tego weekendu. Prawdopodobnie, bo niestety brak danych na temat budżetu filmu Układ. Thriller jest obecny w kinach od środy, w ciągu dwóch pierwszych dni wyświetlania zebrał fatalne 512 tys$ z 862 kin. W piątek było już nieco lepiej, ale nadal na fatalnym poziomie, produkcja zarobiła 750 tys$. Do poniedziałku, po 6 dniach wyświetlania, na jej koncie powinno znajdować się około 3.5 mln$. Pewnym pocieszeniem mogą być średnie recenzje, Closed Circuit zebrał 44% pozytywnych opinii.

Premierą następnego tygodnia jest film SF Riddick, trzecia część serii w skład której wchodzą Pitch Black i Kroniki Riddicka.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…