Pachnidło po raz drugi

Z powodu wielkiego zainteresowania filmem, niemieckie kina wprowadzają do repertuaru Das Parfum.

München, Niemcy – Niebywale duże zainteresowanie filmem Pachnidło sprawiło, że rekordowa liczba kin umieściłago ponownie w swoim repertuarze. Film Toma Tykwera ma po raz kolejny wystartować 8 lutego. Niemiecka, a zarazem światowa premiera miała miejsce 7 września ubiegłego roku. Po tylu miesiącach film znów będzie do obejrzenia na dużym ekranie, w ponad 90 kinach na terenie całych Niemiec. W Polsce film gości od 12 stycznia.

Kadr z filmu Pachnidło 2006Kadr z filmu Pachnidło 2006

Pachnidło – Historia mordercy to opowieść o seryjnym mordercy, który posiada dar niezwykłego węchu i zabija młode kobiety, by stworzyć idealny zapach. Akcja opowieści dzieje się w XVIII wieku w Paryżu…

Wynik dotychczasowej emisji filmu w samych Niemczech do dnia dzisiejszego wynosi 38,5 milionów euro, przy czym obejrzało go 5,5 milionów odwiedzających kinomanów. Tom Tykwer osiągnął sukces także za oceanem – film uzbierał w sumie 108 milionów amerykańskich dolarów. W zeszłym tygodniuPachnidło wystartowało w Hongkongu z jedynie 20 kopiami, osiągając przy tym doskonały wynik 1,1 miliona dolarów.

Do filmu uśmiechnęły się także nagrody. Podczas festiwalu filmowego Bambi 2006 za najlepszy film roku nagrody otrzymali: Tom Tykwer, za najlepszą reżyserię oraz Uli Hanisch, za najlepszą scenografię.


Aseq
...