Pachnidło po raz drugi 0

Z powodu wielkiego zainteresowania filmem, niemieckie kina wprowadzają do repertuaru Das Parfum.

München, Niemcy – Niebywale duże zainteresowanie filmem Pachnidło sprawiło, że rekordowa liczba kin umieściłago ponownie w swoim repertuarze. Film Toma Tykwera ma po raz kolejny wystartować 8 lutego. Niemiecka, a zarazem światowa premiera miała miejsce 7 września ubiegłego roku. Po tylu miesiącach film znów będzie do obejrzenia na dużym ekranie, w ponad 90 kinach na terenie całych Niemiec. W Polsce film gości od 12 stycznia.

Kadr z filmu Pachnidło 2006Kadr z filmu Pachnidło 2006

Pachnidło – Historia mordercy to opowieść o seryjnym mordercy, który posiada dar niezwykłego węchu i zabija młode kobiety, by stworzyć idealny zapach. Akcja opowieści dzieje się w XVIII wieku w Paryżu…

Wynik dotychczasowej emisji filmu w samych Niemczech do dnia dzisiejszego wynosi 38,5 milionów euro, przy czym obejrzało go 5,5 milionów odwiedzających kinomanów. Tom Tykwer osiągnął sukces także za oceanem – film uzbierał w sumie 108 milionów amerykańskich dolarów. W zeszłym tygodniuPachnidło wystartowało w Hongkongu z jedynie 20 kopiami, osiągając przy tym doskonały wynik 1,1 miliona dolarów.

Do filmu uśmiechnęły się także nagrody. Podczas festiwalu filmowego Bambi 2006 za najlepszy film roku nagrody otrzymali: Tom Tykwer, za najlepszą reżyserię oraz Uli Hanisch, za najlepszą scenografię.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Prosze o spokoj ;) Pachnidlo to dobry film – nie wiem skad informacja o 108 mln – bo na imdb pro jest 76 przy nakladach 65 mln – dobrze ze film wraca do kin, bo naprawde ciekawe – niema tu rabanki jak w Pilach – jesli ktos chce zobaczyc jak sa mordowane kolejen kobiety to sie zawiedzie, bo film jest na swoj sposob subtelny i nie epatuje krwia … polecam

Anonimowy

Rewelacji się nie spodziewam, ale może jakaś zbłakana myśl zawita na chwilę w twojej małej główce.

Aseq

po niemiecku powiadasz…. pomysle nad tym :)

Aseq

niesamowiteee!!!!!! kurcze nie wiedzialem!!!!! xD

rownie dobrze mozna sie czepic: Monachium to München…

Anonimowy Aseq

Mozna by było gdybysmy mieszkali w niemczech, ale my mieszkamy w polsce i tu obowiazuje polskie nazewnictwo.

Anonimowy Aseq

Możesz sobie mieć mnie w dupie, ale jak coś robisz, to rób to porządnie. Jak to powiedział Wolfie, obowiązuje nas polskie nazewnictwo. Równie dobrze mogłeś napisać całego niusa po niemiecku, herr redaktorze od siedmiu boleści.

Anonimowy

Znów będzie, że się czepiam, ale München to Monachimu.

Proszę czekać…