UPDATE: Mamy zwiastun Robocopa!

Joel Kinnaman jako Robocop

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun i teaserowy plakat Robocopa. Premiera w USA zapowiedziana jest na 7 lutego 2014 r. Reżyseruje José Padilha (Elitarni).

Główną rolę gra Joel Kinnaman, a obsadzie filmu są także: Gary Oldman, Michael Keaton, Samuel L. Jackson, Jay Baruchel, Abbie Cornish, Jackie Earle Haley, Michael Kenneth Williams i Douglas Urbanski.

Rok 2029. Na ulicach szerzy się przemoc. Nabór do policji został drastycznie ograniczony. Nikt nie chce stać na straży prawa. Jednym z projektów rozwiązania tej trudnej sytuacji jest próba skonstruowania mechanicznego super policjanta podjęta przez korporację OmniCorp. Gdy zawodzi cybernetyka, mózg postrzelonego funkcjonariusza zostaje wykorzystany do skonstruowania doskonale uzbrojonej maszyny broniącej prawa i porządku.

Na moje oko nie wygląda tak tragicznie, jak niektórzy zapowiadali. Dobrze widzieć, że twórcy eksperymentują ze zbroją Robocopa – z tego co widzimy w zwiastunie w filmie będziemy widzieli przynajmniej dwa prototypy pancerza (czarna wersja będzie prawdopodobnie tą ostateczną). W pre-produkcji jak i podczas kręcenia filmu wybór na głównego aktora Joela Kinnamana całkowicie mi nie przeszkadzał, jednak mam pewne obawy czy to aktor wystarczająco charyzmatyczny na tyle, by podtrzymał na barkach rolę Alexa Murphy’ego. Na pewno można liczyć na drugi, dość mocny plan.

Aktualizacja

Pojawiły się także oficjalne cztery zdjęcia z filmu.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.