UPDATE: Mamy zwiastun Robocopa! 7

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun i teaserowy plakat Robocopa. Premiera w USA zapowiedziana jest na 7 lutego 2014 r. Reżyseruje José Padilha (Elitarni).

Joel Kinnaman jako Robocop

Główną rolę gra Joel Kinnaman, a obsadzie filmu są także: Gary Oldman, Michael Keaton, Samuel L. Jackson, Jay Baruchel, Abbie Cornish, Jackie Earle Haley, Michael Kenneth Williams i Douglas Urbanski.

Rok 2029. Na ulicach szerzy się przemoc. Nabór do policji został drastycznie ograniczony. Nikt nie chce stać na straży prawa. Jednym z projektów rozwiązania tej trudnej sytuacji jest próba skonstruowania mechanicznego super policjanta podjęta przez korporację OmniCorp. Gdy zawodzi cybernetyka, mózg postrzelonego funkcjonariusza zostaje wykorzystany do skonstruowania doskonale uzbrojonej maszyny broniącej prawa i porządku.

Na moje oko nie wygląda tak tragicznie, jak niektórzy zapowiadali. Dobrze widzieć, że twórcy eksperymentują ze zbroją Robocopa – z tego co widzimy w zwiastunie w filmie będziemy widzieli przynajmniej dwa prototypy pancerza (czarna wersja będzie prawdopodobnie tą ostateczną). W pre-produkcji jak i podczas kręcenia filmu wybór na głównego aktora Joela Kinnamana całkowicie mi nie przeszkadzał, jednak mam pewne obawy czy to aktor wystarczająco charyzmatyczny na tyle, by podtrzymał na barkach rolę Alexa Murphy’ego. Na pewno można liczyć na drugi, dość mocny plan.

Aktualizacja

Pojawiły się także oficjalne cztery zdjęcia z filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Avatar square 200x200
Horror_Scream 2013-09-09

dla mnie sam zwiastun to już hańba dla pierwowzoru, ani mi to na moment nie przypomina cyborga ze stali tylko jakby koleś ubrał kostium na Halloween ;p wieje strasznie kiczem dla małolatów, którzy nie znają starego Robocopa, który był bardzo krwawy i brutalny.

tjindy 2013-09-08

Ekhm.. zbroja mi się kojarzy z futurystycznym dildo :P
Po zwiastunie (i fotach z planu) mam wrażenie że nazwiska to jedyna zaleta filmu. Ujęcia nie powalają, fabuła znana i podejrzewam że uproszczona (rozterki RC który nie pamiętał poprzedniego wcielenia w klasyku a natura człowieka). No i te wrzuty o dzielnych amerykańskich policjantach przyszłości (zapewne nie raz zobaczymy w tle flagę USA). W klasycznej wersji siły porządkowe były po 2 stronach barykady..
No ale nic. Czekamy, zobaczymy i ocenimy :)

Sebastian Kn©l 2013-09-06

nie tylko Tobie.

Piotr Biernacki 2013-09-06

Czy tylko mi się to kojarzy z "Dreddem"? :D

Bercik022 2013-09-06

Pierwszy kostium był tak ponadczasowy, że chyba nic by go nie zastąpiło. Ten wygląda jak jaki kostium ala Pacific rim tylko że kolor inny i kask ;/

Proszę czekać…