Box Office: Sukces Labiryntu 4

Labirynt podbija nie tylko serca uczestników niedawnego festiwalu w Toronto, ale także portfele widzów, film zarobił w piątek 7.5 mln$, co powinno przełożyć się na około 22 mln$ z całego weekendu. Budżet produkcji wyniósł 46 mln$, a mroczny thriller zdobył dobre B+ na Cinema Score. Także krytycy przywitali film dość ciepło, ale bez festiwalowego entuzjazmu, obraz zebrał 79% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes.

Hugh Jackman

Przy odpowiednim podtrzymaniu zainteresowania Labirynt powinien powalczyć o najważniejsze wyróżnienia w sezonie nagród, na czele z nominacjami do Oscara i Złotego Globu.

Na przeciwnym biegunie znajduje się (prawdopodobnie) wymęczony produkcyjniak o tańcu Bitwa roku. Pewnym pocieszeniem przy słabiutkich, wynoszących zaledwie 1.7 mln$ wpływach z piątku (i przewidywanych 5 mln$ z weekendu) oraz jeszcze gorszych opiniach krytyków (6% na Rotten Tomatoes) mogą być pozytywne opinie tej nielicznej grupy widzów. Film zdobył A- na Cinema Score, więc może jeszcze uda mu się zachować finansową twarz, ale po zwrot 20 mln$ budżetu musi spoglądać tęsknym wzrokiem na rynki zagraniczne. Czy inne kontynenty dalej pogrążone są w tanecznej gorączce?

Warto zwrócić uwagę na wyniki nowych tytułów w limitowanej dystrybucji, reedycja filmu Czarnoksiężnik z Oz przeznaczona dla kin IMAX zgromadziła w piątek 750 tys$ z 318 lokalizacji. Ponadto komedia Ani słowa więcej zgromadziła 70 tys$ z 4 kin, a dramat Wyścig 55 tys$ z 5 kin.

Premiery przyszłego tygodnia w szerokiej dystrybucji to wspomniany Wyścig, animacja Klopsiki kontratakują, komediodramat Don Jon i komedia Bez bagażu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…