Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Pele doczeka się swojej biografii 5

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, brazylijski napastnik Pele będzie miał swój film biograficzny. Własnie ruszyły pracę na tym filmem, a w obsadzie znaleźli się między innymi Colm Meaney oraz Seu Jorge. Wszystko wskazuje na to, że w filmie wystąpią także Vincent D'Onofrio i Diego Boneta.

Reżyserią filmu "Pele" zajmie się duet Michael i Jeff Zimbalist, który kilka lat temu wyreżyserowali dokument Dwóch Escobarów. Produkcja filmu zajmie firma założona przez Rona Howarda – Imagine Entertainment’s. Przypomnijmy, że w tym roku ta sama firma wypuściła inny film biograficzny o znanym sportowcu Rush, opowiadający o dwójce kierowców F1 – Nikim Laudzie oraz Jamesie Huncie.

"Pele" skupi się na młodzieńczych latach brazylijskiej gwiazdy oraz Mistrzostwach Świata w Szwecji, kiedy to 17 latek z Tres Coracoes poprowadził Canarinhos do tytułu mistrzowskiego. Jeśli chodzi o obsadę to w postać głównego bohatera filmu wcieli się dwójka debiutantów – Kevin de Paula (Pele w wieku 13-17 lat) oraz Leonardo Lima Carvalho (10 lat). Poza tym Vincent D'Onofrio zagra trenera reprezentacji Brazyli – Feolę, Seu Jorge będzie ojcem Pelego, a Diego Boneta rywala z dzieciństwa i osobę odpowiedzialna za jego przydomek. Za zdjęcia do filmu odpowiadał będzie nominowany do Oscara za film Czarny łabędź Matthew Libatique.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…