Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Warner Bros. prezentuje plany na rok 2014 6

Polski oddział Warner Bros. rok 2013 zakończy filmem Grawitacja, która może się okazać największym hitem wśród tegorocznych pozycji tego dystrybutora. Nastała dobra pora, żeby przyjrzeć się planom repertuarowym Warner Bros. na przyszły rok. Wśród zapowiedzi na rok 2014 znalazł się nowy film Christophera Nolana oraz kontynuacja 300.

Kalendarz premier 2014

1. Legendy ringu (10 stycznia)
2. Lego – Przygoda (7 lutego)
3. Winter’s Tale (14 lutego) – historia rozgrywa się w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. To opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem.
4. 300: Początek Imperium (7 marca)
5. Godzilla (16 maja) – tytuł mówi wszystko.
6. Na skraju jutra (30 maja) – akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozpanoszyła niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie może dorównać szybkością, okrucieństwem czy pozorną zdolnością przewidywania przyszłości uzbrojonym po zęby wojownikom z kosmosu, jak również ich dowódcom, którzy wydają rozkazy telepatycznie. Jednak nadszedł czas, kiedy armie całego świata połączyły swoje siły, by stanąć do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko napastnikom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage, żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje bezceremonialnie zdegradowany i rzucony – bez odpowiedniego szkolenia i sprzętu – w sam środek, jak się później okazuje, czegoś więcej niż tylko misji samobójczej. Cage ginie podczas swojej pierwszej misji, zabijając jednego z obcych samców Alfa. Jednak, dziwnym zbiegiem okoliczności, budzi się do życia rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Bezpośredni kontakt fizyczny z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasowej i został skazany na przeżywanie tej samej brutalnej walki raz po raz. Jednak z każdym kolejnym powrotem Cage staje się silniejszy, sprytniejszy i jest w stanie coraz skuteczniej stawiać opór przybyszom z kosmosu. Towarzyszy mu bojowniczka Sił Specjalnych, Rita Vrataski, która dokonała największych spustoszeń w oddziałach obcych spośród wszystkich walczących na Ziemi. Kiedy Cage i Rita decydują się podjąć walkę z kosmitami, każda przeżywana od nowa bitwa staje się kolejną okazją do znalezienia sposobu na unicestwienie najeźdźców z kosmosu i ocalenie Ziemi.
7. Rodzinne rewolucje (4 lipca) – historia o odbudowie zerwanych więzi rodzinnych.
8. Jupiter Ascending (25 lipca)
9. Into the Storm (10 sierpnia) – grupa licealistów dokumentuje przebieg i skutki szalejącego tornado. Richard Armitage gra owdowiałego ojca, który z pomocą łowców burz, próbuje ratować syna przed następstwami niszczycielskiej trąby powietrznej.
10. Sędzia (10 października)
11. Interstellar (7 listopada) – historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Inspiracją filmu była teoria naukowa opracowana przez fizyka Caltech Kipa Thorne’a.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

jacks

Mocny repertuar. Odpuszczę pewnie Lego, Familymoon i Jupiter Ascending. Reszta raczej warta zobaczenia.

Beznickowy

Ja również, choć w takiej kolejności: Interstellar, 300, The Judge i Godzilla.

Quagmire

Z tych tytułów najmocniej czekam na Interstellar i Godzillę.

Proszę czekać…