Zwiastun dokumentu The Armstrong Lie

Lance Armstrong

Sony Pictures Classics opublikowało pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego The Armstrong Lie, który zmienił tytuł z Lance Armstrong: The Road Back. Reżyserem jest Alex Gibney (zdobywca Oscara za Taxi to the Dark Side), a dokument powstał we współpracy z byłbym kolarzem, Lance'em Armstrongiem.

Lance Armstrong zasłynął jako siedmiokrotny zwycięzca wyścigu kolarskiego Tour de France. W styczniu tego roku wywiadzie z Oprah Winfrey wyznał, że stosował środku dopingujące i brał udział w niedozwolonych zabiegach, jak np. transfuzja krwi.

Przypominamy także, że obecnie trwają prace aż nad trzema biografiami kolarza. W filmie wytwórni Working Title w główną rolę wcieli się Ben Foster. Drugi film produkuje Bad Robot na czele z J.J. Abramsem i Bryanem Burkiem, adaptując książkę autorstwa Juliet Macur zatytułowaną Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong. Ostatni obraz Red Blooded American zostanie wyreżyserowany przez Jaya Roacha i prawdopodobnie wystąpi w nim Bradley Cooper.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.