widoczny tu i tam. hasam.

Polański o Pompejach 0

Roman Polański wyreżyseruje dramat Pompeje opowiadający o upadku starożytnego miasta.

Pompeje to jedno z najbardziej znanych miast starożytnego Rzymu. Jego sława wynika stąd, że za sprawą pobliskiego Wezuwiusza zachowało się w niemal niezmienionej formie przez dwa tysiące lat. Wybuch wulkanu w 79 roku spowodował natychmiastową zagładę miasta. Kilkumetrowa warstwa pyłów, która unicestwiła w jednej chwili mieszkańców spowodowała jednocześnie, iż Pompeje zachowały się do dzisiejszych czasów. Na ślady Pompejów natrafiono w końcu XVI w., lecz wykopaliska rozpoczęto dopiero w 1748. Najcenniejsze znaleziska znajdują się w Museo Nazionale w Neapolu.
Bohaterem filmu, którego budżet określono na 130 milionów dolarów będzie inżynier, który ma za zdanie naprawić wielki akwedukt doprowadzający wodę dla mieszkańców imperium. Akcja rozgrywa się w ciągu trzech dni przed wybuchem wulkanu.

Scenariusz napisze Robert Harris, na podstawie własnej powieści. Zdjęcia rozpoczną się latem we Włoszech.

Ostatni film Romana Polańskiego to Oliver Twist.

megafon.pl

Roman Polański /guesswhosthejewRoman Polański /guesswhosthejew

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

SisterMargot

Cieszę się, że pozwolił napisać scenariusz autorowi książki. To miły gest, a przy tym daje nadzieję, że zostanie zachowany klimat pierwowzoru. Polański widać próbuje uczyć się na swoich błędach – patrz "Dziewiąte wrota", błyskotliwa, lekka przygodówka, którą Mistrzu nie wiedzieć czemu obrócił w ponury horror.

Proszę czekać…