widoczny tu i tam. hasam.

Książka o efektach specjalnych 0

Technologia produkcji komputerowych efektów specjalnych w polskiej kinematografii – możliwości produkcyjne na przełomie XX i XXI wieku na przykładzie wybranych filmów Bogumiła Jochymczyka. Książka została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Książka jest całkowicie autorskim spojrzeniem na produkcję efektów specjalnych stosowanych w profesjonalnej kinematografii na przełomie stulecia. Autor podaje garść faktów z historii efektów specjalnych, ale nie omawia szczegółowo sposobów realizacji efektów scenotechnicznych i optycznych w Polsce – choć i o tym jest mowa. Natomiast mamy tu do czynienia przede wszystkim z unikatowymi opisami technologii tworzenia efektów wizualnych przy pomocy komputerów. Bogumiłowi Jochymczykowi udało się nie tylko usystematyzować opisy poszczególnych metod pracy nad efektami, ale także dotrzeć do najpoważniejszych producentów komputerowych SFX w Polsce i pozyskać ich do życzliwej współpracy. Autor, absolwent wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego, rozszerzył zasadniczy tekst o trzy aneksy:
- spis największych firm produkujących efekty komputerowe na świecie,
- wykaz firm polskich,
- spis laureatów nagrody Akademii Filmowej za efekty specjalne.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Okładka książki /pisf.plOkładka książki /pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Mort_Rainey

To książka zapowiada się średnio bo o polskich efektach lepiej nie wspominać:) Może autor wziął na tapete wiedzmina?-nono,jak zrobili tego silikonowego potwora?No jak?

Proszę czekać…