Box Office: Ender wygrał niewiele 4

Gra Endera to ekranizacja jednej z najbardziej uznanych książek z gatunku fantastyki która, wreszcie, po latach zapowiedzi doczekała się realizacji. Studio liczy, że film będzie początkiem kolejnej, wieloletniej serii, ale cała gra zakończy się raczej na jednym filmie. Produkcja SF przyniosła w piątek około 9 mln$, co powinno przełożyć się na weekendowy wynik w przedziale 25-30 mln$. Jest to suma zgodna z oczekiwaniami większości analityków, dość przeciętna jak na budżet wynoszący 110 mln$ i zbliżające się do kin tornado z Asgardu.

Gavin Hood po niesławnym, ale kasowym X-Men Geneza: Wolverine zdołał nieco zrehabilitować się w oczach krytyków filmowych przy tym dość prestiżowym projekcie. Gra Endera otrzymała 65% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.

Kolejna z premier tego weekendu to animacja Skubani, wokół której, mimo gwiazdorskiej obsady w dubbingu, było jakby dość cicho w ostatnich tygodniach. Film ma bardzo przeciętny, jak na współczesną kinową animację, bo wynoszący 55 mln$ budżet i równie przeciętne wyniki finansowe. W weekend powinien zarobić kwotę w przedziale 16-19 mln$, pierwsza w historii animacja dystrybuowana przez Relativity Media musi więc liczyć na małe spadki frekwencji. Krytycy bardzo chłodno przywitali skrzydlatych bohaterów, publikując o nich zaledwie 22% pozytywnych recenzji.

Trzecia z nowości, komedia Last Vegas może pochwalić się gwiazdorską obsadą przy bardzo niskim, bo wynoszącym zaledwie 28 mln$ budżecie. Wygląda na to, że wszyscy obecni na plakacie panowie potrzebują efektownego sukcesu kasowego poniesionego na swoich własnych barkach, w sytuacji gdy kariera większości z nich nieco zbladła w ostatnich latach. Michael Douglas ma za sobą chłodno przyjęte Wall Street: Pieniądz nie śpi którym miał powrócić w chwale, jedyne większe sukcesy zawdzięcza sympatii kapituły Złotych Globów i telewizji, Kevin Kline kompletnie zniknął z oczu kinowej widowni, Morgan Freeman zarabia ładne pieniądze w filmach które go usypiają, a Robert De Niro, gdyby nie sukcesy filmu Poradnik pozytywnego myślenia i serii z Benem Stillerem, mógłby zaliczyć ostatnie lata do najgorszych w swojej karierze. Starsi panowie zaliczą w Vegas przeciętny weekend, jednak przy tym budżecie wynik w okolicach 15 mln$ nie jest powodem do większego niepokoju. Wygłupy weteranów spotkały się ze słabym przyjęciem krytyki, film zebrał na Rotten Tomatoes 41% pozytywnych opinii.

Premierą przyszłego tygodnia jest Thor: Mroczny świat. Czy zarobi w weekend otwarcia 100 mln$?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…