Powstanie remake makabrycznego Cannibal Holocaust

Już latem tego roku rozpoczną się zdjęcia do kultowego i bardzo kontrowersyjnego horroru Cannibal Holocaust, zrealizowanego metodą pół dokumentalną.

Cannibal Holocaust opowiada historię czwórki młodych Amerykanów, którzy postanawiają nakręcić dokument o kanibalach w Ameryce Południowej. Wyruszają więc w głąb tak zwanego Zielonego Piekła i słuch o nich ginie. Na ratunek wyrusza profesor Monroe, który ma zadanie odnaleźć młodych ludzi i ich taśmy z filmem. Niestety po poszukiwaniach znajduje tylko taśmy. Przywozi je do Nowego Jorku i przedstawia telewizji, która chce film dokumentalistów puścić na antenie. Kiedy Monroe zaczyna oglądać taśmy dowiaduje się wszystkiego o wyprawie, którą miał ratować.

Kadr z filmu Cannibal Holocaust 1980Kadr z filmu Cannibal Holocaust 1980

Film powstanie dla studia Relevant Entertainment. Produkcją zajmą się: Michael Menchel, Steve Whitney i Keith Previte. Whitney i Private pracowali już wcześniej nad razem nad remake'iem Amityville, są także oni producentami wykonawczymi horroru Borderland, przy którym pracują dla studia Lionsgate.

Zdjęcia mają rozpocząć się latem tego roku.

Ruggero Deodato, który jest twórcą oryginału zapewne nie będzie miał z tym projektem nic wspólnego, gdyż sam przygotowuje jego kontynuacje. Obecnie jest on na etapie pisania scenariusza, którego zaczątek spodobał się Eliemu Rothowi, twórcy horroru Hostel.

Kilka ciekawostek odnośnie kultowego Cannibal Holocaust:

-został zakazany w rodzimym kraju, we Włoszech

-reżyser musiał pokazać się w sądzie z żywymi aktorami, gdyż większość osób, po obejrzeniu filmu, myślała że to wszystko zdarzyło się naprawdę, przed stawieniem sie w sądzie Deodato odsiedział trochę czasu w więzieniu

-podczas realizacji zamordowano kilka zwierząt, m.in. za to film został zakazany w kilku krajach

-jest to jeden z filmów, który w Japonii zarobił największe pieniądze

-scena, w której aktorzy mordują małpę, musiała zostać zdublowana, przez co zginęła druga niewinna małpa


Ronaldinho
"May the Force Be With You"