Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Nie ma ucieczki przed wulkanem! 4

Film Pompeje opowie o zniewolonym gladiatorze Milo (Kit Harington), który staje przed trudnym zadaniem – chce uratować swoją ukochaną Cassię (Emily Browning), która jest jednocześnie córką jego pana, przed zaaranżowanym ślubem. Została obiecana rzymskiemu senatorowi, aby jej ojciec mógł spłacić swoje długi. Milo także pragnie pomóc swojemu przyjacielowi z areny, który lada dzień stanie w miejscowym koloseum do z góry przegranej walki. Wszystko to rozgrywa się na tle niszczycielskiej erupcji Wezuwiusza.

Film wyreżyserował Paul W.S. Anderson. W pozostałych rolach wystąpili: Jared Harris, Kiefer Sutherland, Carrie-Anne Moss, Adewale Akinnuoye-Agbaje i Jessica Lucas. Premiera w Stanach oraz w Polsce jest zaplanowana na luty przyszłego roku.

PompejePompeje

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Movieman 2013-12-24

Zdecydowanie nie jest to pozycja, którą wyczekuję tak bardzo, że pot leci mi po skroniach. Jednakowoż jestem wielkim fanem kina osadzonego w starożytności oraz średniowieczu, więc z pewnością skuszę się na ten tytuł, tym bardziej że zwiastun nie jest taki zły. Co prawda nazwisko reżysera też jakieś super nie jest (aczkolwiek kilka razy coś tam mu się udało nakręcić, chociażby przyjemny Residen Evil), obsada aktorska też bez mega gwiazd (Kiefer Sutherland oraz Carrie-Anne Moss to znane nazwiska, ale to elity ich zaliczyć raczej nie można), więc nie nastrajam się na jakieś spektakularne widowisko, dzięki czemu będę mógł zostać pozytywnie zaskoczony. Zobaczymy jak to będzie :)

A bym zapomniał. Jon Snow w roli głównej, więc to kolejny wabik na mnie :)

Proszę czekać…