widoczny tu i tam. hasam.

Rendez-vous w Berlinie 0

Film Marcina Janosa Krawczyka Rendez-vous“, wyprodukowany przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w ramach kursu dokumentalnego będzie jedynym polskim obrazem zaprezentowanym podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Rendez-vous jest krótką impresją, zapisem chwili, która dla bohaterów – młodej pary dotkniętej zespołem Downa – mogłaby trwać całą wieczność. Jest opowieścią o tym, jak proste rzeczy, na które zwykle nie zwracamy uwagi, mogą sprawiać radość i budować wyjątkową atmosferę. O czym powinno się rozmawiać na randce? Jak zachowywać? Na te pytania próbują odpowiedzieć bohaterowie filmu. A my zastanawiamy się, czy ich odmienność wynikająca z choroby ma znaczenie? Czy życie może nam smakować tak samo jak im?

Film – krótkometrażowy dokument (8 minut) – został zrealizowany w 2005 roku, w ramach kursu dokumentalnego, wspartego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdobył już nagrody na festiwalach, np. Grand Prix w kategorii filmu dokumentalnego na III Europejskim Festiwalu Filmowym INTEGRACJA TY I JA (Koszalin 2006), czy Małego FeFe, nagrodę przyznawaną przez publiczność Festiwalu FeFe – Felliniady, (w Mazowieckim Centrum Kultury, w Warszawie). Obecnie – jako jedyny film z Polski – bierze udział w Festiwalu Filmowym w Berlinie, w Konkursie Filmów Krótkometrażowych, a wiosną będzie walczyć o laury konkursu filmów krótkometrażowych 29. Festiwalu Cinema du Reel w Paryżu, który odbędzie się w dniach 9-28 marca 2007 (W zeszłym roku zwycięzcą tego konkursu został inny film ze Szkoły Andrzeja Wajdy: Za płotem Marcina Sautera).

pisf.pl

Kade z filmu Rendez-Vous 2007Kade z filmu Rendez-Vous 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Aseq

Dwa razy wspomniane jest, ze Festiwal Filmowy w Berlinie…. ale jaki?! No wiec bez obaw mozesz dopisac, ze chodzi o Berlinale, ktore trwaja od 8 do 18 lutego, sprawdzalem program i wszystko

Proszę czekać…