Box Office: Hungry Like The Wolf 2

W kinach Ameryki Północnej trwa bardzo mocny, świąteczny weekend, na ekranach pojawiło się aż 5 nowych tytułów, ale pierwsze 4 miejsca ostatniego w tym roku zestawienia obejmą dobrze już znane filmy. Zażartą walkę o pierwsze miejsce stoczą Hobbit: Pustkowie Smauga i imponujący swoją postawą weteran zestawienia, Kraina lodu. Mimo dużej pojemności świąteczno-noworocznego rynku kinowego, wytwórnie nie zdołały uniknąć mniej lub bardziej efektownych porażek finansowych.

Leonardo DiCaprio

Z nowości najlepiej zaprezentował się Wilk z Wall Street od Martina Scorsese, jeden z oscarowych faworytów odniesie także finansowy sukces. W swój pierwszy piątek film zarobił 6.1 mln$, narkotyczno-seksualna orgia pod batutą starego mistrza, podobnie jak reszta premier jest już wyświetlana od świątecznej środy. Do poniedziałku Wilk powinien upolować około 34 mln$, na łowy przeznaczono aż 100 mln$, ale wataha maklerów może liczyć na małe spadki frekwencji. Obraz zbiera od widzów skrajne opinie, z jednej strony dominuje zachwyt wśród opinii na portalach filmowych, z drugiej mamy katastrofalne C na Cinema Score zebrane od opuszczających sale kinowe. Dziennikarze są już dużo bardziej zgodni, przyznając 77% na Rotten Tomatoes i 76% na Metacritic.

Druga z premier, Sekretne życie Waltera Mitty, nieśmiało pukała do bram zamku Złotego Rycerza, ale wraz ze słabymi recenzjami, będzie musiała zadowolić się jedynie solidnym wynikiem finansowym. Kosztujący 91 mln$ obraz Bena Stillera zarobił w piątek 4.2 mln$, po pierwszych pięciu dniach będzie miał na koncie około 25 mln$. Marzeń Waltera nie spełniły na pewno 47% na Rotten Tomatoes i 54% na Metacritic, ale film powinien bez większych problemów przekroczyć 100 mln$ z rynku wewnętrznego.

Trzecia z premier miała zostać według analityków jedną z największych porażek w historii kina. 47 roninów pochłonęło 175 mln$ i wiele nerwów związanych z nieustannie przeciągającą się postprodukcją, warto wspomnieć, że zdjęcia do tego filmu zakończyły się już na jesieni 2011 roku. 20 mln$ zarobionych w ciągu pierwszych pięciu dni, będzie jednak nadal tylko nagrodą pocieszenia, bo klapy finansowej nie da się już uniknąć. Jednak przy bardzo sprzyjających wiatrach superprodukcja może powalczyć o 70-80 mln$ z kin USA i Kanady, co ciekawe samurajska epopeja w klimatach fantasy poniosła porażkę na japońskim rynku. Prawdziwa klęska czekała na samurajów bez pana w starciu z recenzentami, 13 % na Rotten Tomatoes i 24% na Metacritic mówią same za siebie.

Nie udał się powrót do bokserskiego ringu dwóch aktorskich legend. Sylvester Stallone i Robert De Niro przyciągnęli w te święta niewielu widzów. Legendy ringu zarobią w ciągu pierwszych pięciu dni zaledwie 13 mln$, przy kosztach sięgających 40 mln$. Komedia zbiera słabiutkie recenzje (21% na RT i 34% na MC), zadebiutuje poza pierwszą dziesiątką tego weekendu i raczej szybko pożegna się z kinowymi ekranami. To kolejna wielka klapa finansowa Stallone’a w ostatnim czasie.

Katastrofą zakończyła się kolejna próba podboju kinowych ekranów przez niedawnego gwiazdora Justina Biebera, jego Justin Bieber. Believe przyniesie w ciągu pierwszych pięciu dni zaledwie 4 mln$, a ratuje go jedynie bardzo niski, bo wynoszący 5 mln$ budżet. Dla porównania, poprzedni dokument o ulubieńcu internetowej społeczności Justin Bieber: Never Say Never zarobił w ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania 33 mln$.

Premiera następnego tygodnia i zarazem pierwsza nowość 2014 roku to horror Paranormal Activity: Naznaczeni, będący spin-offem popularnej serii.

Poniżej przewidywana pierwsza dziesiątka tego weekendu:

1. Hobbit: Pustkowie Smauga 29.3 mln$ (190 mln$ po 17 dniach)
2. Kraina lodu 28 mln$ (246 mln$ po 38 dniach)
3. Legenda telewizji 2: Kontynuacja 20.3 mln$ (84 mln$ po 12 dniach)
4. American Hustle 18.8 mln$ (60 mln$ po 17 dniach)
5. Wilk z Wall Street 18.7 mln$ (34 mln$ po 5 dniach)
6. Ratując pana Banksa 13.6 mln$ (37 mln$ po 17 dniach)
7. Sekretne życie Waltera Mitty 12.3 mln$ (25 mln$ po 5 dniach)
8. Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia 9.6 mln$ (391 mln$ po 38 dniach)
9. 47 roninów 9.6 mln$ (20 mln$ po 5 dniach)
10. A Madea Christmas 6.9 mln$ (43 mln$ po 17 dniach)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…