"May the Force Be With You"

Coraz więcej ludzi w Narnii 0

Peter Dinklage i Vincent Grass dołączyli do obsady ekranizacji drugiej książki z serii, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian.

Drugi tom sagi C. S. Lewisa koncentruje się na losach księcia Kaspiana (Ben Barnes), który musi walczyć o odzyskanie należącego mu się tronu z rąk złego wuja Miraza i jego żony, Pretensjonuty. Pomoże mu w tym pojawiające się po raz kolejny w magicznym świecie Narnii rodzeństwo Pevensie.

Po raz pierwszy zobaczyliśmy Łucję, Zuzannę, Piotra i Edmunda w filmie Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa. Reżyserią drugiej części zajmie się znów Andrew Adams. Role dzieci powtórzą Georgie Henley, William Moseley, Skandar Keynes i Anna Popplewell. Lew Aslan raz jeszcze przemówi głosem Liama Neesona. Alicia Borrachero zagra Pretensjonutę, żonę Miraza. Peter Dinklage wcieli się w karła Trumpkina a Vincent Grass zagra doktora Corneliusa.

Ekranizacja pierwszej książki trafiła do polskich kin w styczniu ubiegłego roku. Na całym świecie film zarobił 744 miliony dolarów.

Peter Dinklage / timeinc.netPeter Dinklage / timeinc.net

źródło: megafon.pl

Producenci oficjalnie potwierdzili dwa miejsca zdjęć. Pierwszy klaps na planie padnie już w tym miesiącu, w Auckland (Nowa Zelandia), będą one tam trwały do marca. Następnie ekipa filmowa przenie się do naszego południowego sąsiada, Czech. Zdjęcia w tym kraju potrwają przez cztery miesiące w Pradze. Inne, ewentualne miejsca zdjęcć do filmu nie zostały potwierdzone. Przypomnijmy, że pierwsza część Opowieści z Narnii była kręcona w różnych miejscach w Czechach, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, a niektóre sceny były kręcone w Polsce, m.in. nad jeziorem Siemianówka.

Światowa premiera Opowieści z Narnii: Książę Kaspian zaplanowana jest na 16 maja 2008 roku, została ona przesunięta o prawie pół roku, wcześniejsza data to 14 grudnia 2007 roku. Budżet tej produkcji to 100 milionów dolarów, jest on mniejszy o 80 mln w porównaniu do części pierwszej.

źródło: własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Yasha

Na polski:
Trumpkin – Zuchon
Cornelius – Kornelius
i chyba Pretensjonata królowa
zgodnie z tłumaczeniem Polkowskiego

A propos karłów – ciekawe kto zagra Ryczypiska – moją ulubioną postać :-)
Poprzednio grał świetny aktor, który debiutował w Gwiezdnych Wojnach, a dla tych, którzy nie znają wersji BBC Kronik Narnijskich powinien być znany z roli Filiusa Flitwicka w Harrym Potterze – Warwick Davis.

A Peter Dinklage nadaje się na Zuchona w sam raz.
Przypominam, że dr Kornelius też był karłem, w zasadzie mieszańcem.

Anonimowy

Pochwale sie i powiem ze od tego pana na zdjeciu jestem wyzszy (chyba) :-))))))

Kamil_Kwietniewski Anonimowy

Kurczęta ja nie ;((( ;)

Proszę czekać…