Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rozdano Złote Globy! 7

Po raz 71 w historii rozdano nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Poniżej prezentujemy Wam listę zwycięzców we wszystkich kategoriach Złotych Globów.

Nominacje do poszczególnych kategorii znajdziecie pod tym linkiem: KLIK

FILM – DRAMAT
Zniewolony. 12 Years a Slave

FILM – KOMEDIA LUB MUSICAL
American Hustle

REŻYSERIA
Alfonso CuarónGrawitacja

SCENARIUSZ
Ona

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA W FILMIE DRAMATYCZNYM
Cate BlanchettBlue Jasmine

AKTOR PIERWSZOPLANOWY W FILMIE DRAMATYCZNYM
Matthew McConaugheyWitaj w klubie

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA W KOMEDII LUB MUSICALU
Amy AdamsAmerican Hustle

AKTOR PIERWSZOPLANOWY W KOMEDII LUB MUSICALU
Leonardo DiCaprioWilk z Wall Street

AKTORKA DRUGOPLANOWA W FILMIE KINOWYM
Jennifer LawrenceAmerican Hustle

AKTOR DRUGOPLANOWY W FILMIE KINOWYM
Jared LetoWitaj w klubie

MUZYKA
Alex EbertAll Is Lost

PIOSENKA
"Ordinary Love" – Mandela: Long Walk to Freedom

ANIMACJA
Kraina lodu

FILM ZAGRANICZNY
Wielkie piękno

SERIAL DRAMATYCZNY
Breaking Bad

AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Robin WrightHouse Of Cards

AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Bryan CranstonBreaking Bad

SERIAL KOMEDIOWY
Brooklyn Nine-Nine

AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUZYCZNYM
Amy PoehlerParks & Recreation

AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUZYCZNYM
Andy SambergBrooklyn Nine-Nine

MINI-SERIAL ALBO FILM TELEWIZYJNY
Wielki Liberace

AKTORKA W MINI-SERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Elisabeth Moss – Tajemnice Laketop

AKTOR W MINI-SERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Michael DouglasWielki Liberace

AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, MINI-SERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Jon VoightRay Donovan

AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU, MINI-SERIALU ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
Jacqueline BissetDancing on the Edge

Źrodło: własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Quagmire 2014-01-13

Nie zgadzam się, ale szanuję Twoje zdanie. Spodziewałem się stosu minusów i kilku gróźb karalnych, więc jestem zadowolony :)

Beznickowy 2014-01-13

@Movieman – nie wiem, czy za rok Spacey zdobędzie, bo po pierwszym odcinku "Detektywa" widać, że McConaughey jest faworytem. Jego metamorfoza w tym serialu jest świetnie ukazana. Dzisiaj zdobywa Globa w filmie, za rok w serialu.

Movieman 2014-01-13

Aaaa i jeszcze apropo zaskoczeń. Jednym z największych zaskoczeń to zdecydowanie zwycięstwo Elisabeth Moss. Zacząłem niedawno ten miniserial – ogólnie nieźle sie ogląda, rola tej dziewczyny też nie najgorsza, ale cholera, postawiłbym pewnie na Jessice Lange albo którąś z Helen swój dom.

Movieman 2014-01-13

Jak można pisać, że można sobie wyobrazić BB bez Cranstona? Jak pomyślę, że Waltera White’a miał zagrać John Cusack czy O ZGROZO Matthew Broderick to mnie dreszcze przechodzą. NIKT nie zagrałbym Waltera tak jak Cranston, tak samo jak nikt nie byłby lepszym Sheldonem czy Gregorym Housem. Walter to Cranston, a Cranston to Walter i tyle. Cranston jest jak Batman, Paul Aaron może być co najwyżej Robinem. Nie neguję oczywiście Aarona bo było mi go strasznie szkoda jak dali dziadkowi jego Globa, ale no proszę.

I już prędzej własnie w House of Cards zastąpiono by Kevina Spaceya (żeby nie było, jego rola w tym serialu jest genialna i gdyby nie WYBITNY!! Cranston to miałby Globa w garści – pewnie zdobędzie go za rok, no chyba że chłopaki z Detektywa mu go zakoszą, ale wątpię) – spokojnie w takiej roli poradziłby sobie np Michael Douglas czy Liam Neeson bo mają do tego odpowiednią aparycję.


Quagmire – Jennifer Lawrence jest wspaniała (chociaż ta wczorajsza fryzura to porażka z lekka :P). Podobnie jak kiedyś okrzyknięto Kate Winslet nową Meryl Streep, tak teraz Jen można nazywać nową Kate. Zobaczysz!

Quagmire 2014-01-13

Myślałem, że dojdzie do podziału łupów między 12 Years A Slave i American Hustle, ale jednak skończyło się na większej różnorodności.

No to tak:

- najlepszy dramat: wahałbym się między 12 Years A Slave i Phillipsem, nie widziałem jeszcze Philomeny. Zwycięzca zasłużony.

-najlepsza komedia: nie widziałem filmu Coenów i Wilka, jestem przekonany, że zjadają na śniadanie Her i American Hustle

-najlepszy reżyser: Boyle zrobił to lepiej z Jamesem "jeszcze nie byłem tylko hydraulikiem" Franco

- scenariusz: w Her pomysłu starczy na początek i łatwy do przewidzenia koniec, reszta jest niesamowicie rozciągnięta i bardzo mało subtelna, co wydaje mi się niezbędne w tej tematyce. Nie widziałem Philomeny i Nebraski, stawiam, że najlepszym skryptem jest ten ostatni tekst

-aktor drugoplanowy: Fassbender jest WYBITNY w 12 Years A Slave i wątpię czy ten metroseksualny wyjec zbliżył się do jego poziomu. Zobaczymy.

-aktorka w komedii: widocznie to jest ten rok w którym Amy Adams zgarnie wreszcie jakieś nagrody, spokojnie, kinomani za 20 lat i tak zapamiętają wspaniałą Gretę Gerwig we Frances Ha

-aktorka drugoplanowa: i znowu triumfuje to chamskie, antypatyczne, oderwane od pługa dziewczę grające wiecznie tą samą rolę. Napisał to facet z Brucem Campbellem w avatarze? Bruce ma jedynie nominację do żałosnych Satelit, a nie (prawdopodobnie) 2 Oscary i 2 Złote Globy w wieku 24 lat.

Proszę czekać…