Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Sprowadź reżysera do Polski 5

Niezależny amerykański film drogi Blue Highway swoją światową premierę miał na 4. American Film Festival we Wrocławiu. Spodobał się on dwóm paniom, które postanowiły założyć firmę dystrybucyjną GoTo Films, żeby wprowadzić ten film do polskich kin. Na portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl każdy może pomóc w zebraniu kwoty potrzebnej, aby sprowadzić reżysera do Polski na premierę jego filmu.

Kyle Smith jest niezależnym twórcą z Los Angeles. Filmy robi za własne pieniądze. Bardzo chciałby przyjechać do Polski na promocję filmu, bo w 1/4 jest Polakiem oraz Blue Highway to jego pierwszy film, który wchodzi do szerokiej dystrybucji kinowej. Na ekranie zobaczyć będzie można m.in. Kerry Bishé, znaną z Operacji Argo.

Więcej informacji o zbiórce znajdziecie tutaj, a poniżej prezentujemy kilka słów od twórcy Blue Highway oraz zwiastun jego filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

alter_ego

Bardzo fajnie ze ktoś zwraca uwage na niezalezne małe kino z usa i wprowadza je do kin w polsce, wielkich pieniedzy z tego nie bedzie, ale liczę że z czasem wiecej filmów niezalęznych będzie gościło u nas w kraju, bo jak pisałem w temacie pod plakatami, rzadko kiedy do nas docierają do kin, czy nawet na dvd, bardziej w tv – kablówce lub płatnej od czasu do czasu chyba sie pojawiają.

Co do sprowadzenia rezysera to uwązam to za przesadę, ale jesli to zrobi trochę szumu i pomoże w promocji filmu, to jestem za.

Fajnie tez ze fdb o tym pisze i promuje to. Ogólnie polski internet o małych filmach z usa pisze tylko zazwyczaj odnośnie festiwali jak Sundance lub jakis innych, a tak to cisza o filmach Indie.

Apropo słowa Indie (skrót od Independent) czyli potocznego okreslenia niezaleznych filmów z usa, to kiedys w jakimś popularnym serwisie w jakims artykule przetłumaczono to słowo że są to: filmy Indyjskie :)

Proszę czekać…