Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Rok polskich filmów? 3

W ostatni piątek w polskich kinach pojawiła się rodzima produkcja Facet (nie)potrzebny od zaraz. Walentynki zrobiły swoje, bo bilety kupiło 189 803 widzów.

Jest to kolejny polski film w tym roku, który notuje bardzo dobry wynik frekwencyjny w weekend otwarcia. W zeszłym roku na rodzime produkcje wybrało się blisko 7,2 miliona widzów. Wszystko wskazuje, że tegoroczny rezultat może okazać się lepszy. Dotychczasowe tytuły nieźle sobie radzą w box office, a jeszcze kilka głośnych premier przed nami, m.in. Kamienie na szaniec czy Miasto 44.

Przypomnijmy, jakie wyniki na otwarciu uzyskiwały w tym roku polskie filmy:

  • Wkręceni – 127 335 widzów (podkreślić należy bardzo niskie spadki frekwencji, jakie notuje ta komedia),
  • Pod Mocnym Aniołem – 253 937 widzów,
  • Jack Strong – 218 676 widzów,
  • Facet (nie)potrzebny od zaraz – 189 803 widzów.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Quagmire 2014-02-17

I znowu zaczęło się chodzenie na polskie komedie, krótka była ta przerwa…

Piotr Biernacki Quagmire 2014-02-17

Właśnie "Wkręceni" zaczęli dobrze, ale bez rewelacji. Jednak ludzie chwalą, więc idą kolejni i film zbliży się do miliona. Nie wiem, chyba osoby, które się na to wybrały, nie widzały plakatu i zwiastuna krzyczączych: "Ten film to chała!". :D

A "Facet…", którego już sam tytuł zapowiada denny film, będzie mieć spore spadki, a jego dobre otwarcie jest tylko zasługą Walentynek.

Natalia Karzel 2014-02-18

Od dawna omijam nasze polskie komedie romantyczne szerokim łukiem, szkoda czasu i pieniędzy. Ale w czasach kiedy popularne są programy typu "Ukryta prawda" i "Trudne sprawy", co się dziwić, że i takie filmy mają całą rzeszę fanów : )

Proszę czekać…