Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gotham ma logo i streszczenie fabuły 4

Stacja FOX wypuściła porcję kolejnych informacji na temat swojej najnowszej produkcji, która będzie nosiła tytuł Gotham. Tym razem ujawniono oficjalne logo oraz obszerne streszczenie fabuły serialu.

"Wszyscy wiedzą kim jest Komisarz Gordon. Jest jednym z największych wrogów przestępczego świata, człowiekiem będącym synonimem prawa i porządku. Ale czy każdy wie jak wyglądały początki jego kariery? Jak walczono z korupcją w mieście owładniętym przez rządy najbardziej znanych czarnych charakterów? Jak zostały stworzone takie postacie jak Kobieta-Kot, Pingwin, Człowiek-Zagadka, Dwie-Twarze czy Joker?"

“Gotham to początek opowieści o bohaterach i czarnych charakterach z uniwersum DC Comics. Historia, której nikt wcześniej jeszcze nie opowiedział. Serial stworzony przez Bruno Hellera (Mentalista, Rzym) będzie genezą narodzin jednego z najpopularniejszych bohaterów naszych czasów, który walczył ze złem i korupcją w jednym z najniebezpieczniejszych miast."

"Żyjąc na przedmieściach Gotham City, James Gordon (w tej roli Ben McKenzie znany z Życia na fali) uważał miasto za olśniewającą i ekscytującą metropolię, gdzie jego nieżyjący już ojciec pracował jako prokurator okręgowy. Obecnie, od dwóch tygodni sam pracuje w Gotham City jako detektyw, będąc jednocześnie zaręczonym z Barbarą Kean (zagra ją Erin Richards znana między innymi z Open Grave oraz Breaking In). Gordon żyje marzeniami, mając nadzieję że uda mu się przywrócić dawny blask miastu."

“Odważny, uczciwy i chcący pokazać sie z jak najlepszej strony, młody detektyw zostaje partnerem legendy – Harvey’a Bullocka (w tej roli Donal Logue). Ich zadaniem będzie rozwiązanie jednej z największych spraw w historii Gotham: zabójstwa lokalnych milionerów Thomasa i Marthy Wayne’ów. Na miejscu zbrodni, James poznaje 12 letniego syna ofiar morderstwa – Bruce’a (David Mazouz), któremu udało się przeżyć napaść. Detektyw obiecuje młodemu chłopcu, że odnajdzie morderców jego rodziców."

“Obracając się w przestępczym świecie, Gordon poznaje Fish Mooney (Jada Pinkett Smith: Matrix) oraz szereg innych bohaterów, które w przyszłości staną się znanymi czarnych charakterami. Będą to między innymi Selina Kyle znana jako Kobieta-Kot (w tej roli Camren Bicondova) oraz Oswald Cobblepot, czyli Pingwin (Robin Taylor, który ma na swoim koncie role między innymi w The Walking Dead oraz Druga Ziemia)."

“Dodatkowo serial opowie nie tylko o pracy młodego detektywa w skorumpowanym mieście i wydziale policji kierowanym przez Sarę Essen (Zabryna GuevaraTożsamość szpiega), ale również przyjaźni z chłopcem, Brucem Waynem wychowywanym przez lokaja Alfreda Pennywortha (Sean Pertwee: Camelot, Elementary). Ich przyjaźń będzie trwała przez wiele lat i to właśnie James będzie miał spory wpływ na decyzję o zostaniu Mrocznym Rycerzem."

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
dharus 2014-03-12

Do tej pory w filmie nikt nie opowiedział więcej o Gordonie, co może być ciekawym tematem na serial. Czas przyniesie co z tego wyjdzie. Trzymam kciuki :)

Proszę czekać…