Polski plakat Transcendencji

Kadr z filmu Transcendencja (2014)

Dystrybutor filmu Transcendencja, Monolith Films, zaprezentował polski plakat debiutu Wally'ego Pfistera.

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich – Will (Johnny Depp) – ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.

Film w polskich kinach pojawi się 9 maja tego roku.

Podobny schemat plakatowy ("pisanie" po twarzy postaci przedstawionej na grafice promocyjnej) mogliśmy obserwować w poprzednich latach. Zastosował go między innymi The Social Network czy Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.