Kate Winslet czarnym charakterem

Kate Winslet jako Jeanine Matthews

Dla Kate Winslet był to rok wielkich zmian. Angielska aktorka, która niedawno wyszła ponownie za mąż, urodziła swoje trzecie dziecko, została uhonorowana gwiazdą na Hollywood Walk of Fame i wcieliła się w pierwszą w swojej karierze rolę czarnego charakteru w mającym swoją premierę w Polsce 4 kwietnia filmie akcji Niezgodna.

Wyreżyserowana przez Neila Burgera Niezgodna to pierwsza część planowanej filmowej trylogii nakręconej w oparciu o bestsellerową serię powieści autorstwa Veroniki Roth. Akcja została osadzona w świecie przyszłości, w którym ludzie są przyporządkowywani na podstawie cech swoich osobowości konkretnym odłamom: odważni zostają skierowani do Nieustraszonych, szczerzy są wysyłani do Prawości, spokojni idą do Serdeczności, bezinteresowni stają się członkami Altruizmu, a inteligentni trafiają do Erudycji. Shailene Woodley gra dziewczynę z predyspozycjami do wszystkich odłamów – w tym świecie taka niebezpieczna cecha jest nazywana niezgodnością.

Winslet wciela się w przebiegłą Jeanine Matthews, czarny charakter filmu, chłodną do bólu przywódczynię odłamu Erudycji, która zamierza przeprowadzić zamach stanu, przy okazji eliminując wszystkie osoby niezgodne.

To niezwykle inteligentna kobieta o bardzo racjonalnym umyśle, która zasadniczo pragnie oczyścić swój naród z elementów, które jej zdaniem do niego nie pasują, powiedziała Winslet. Chce również, by Erudycja obaliła panowanie Altruistów i stała się odłamem rządzącym. Wszystkie te kwestie sprawiają, że to bardzo ciekawa postać. W dość krótkim czasie musiałam zagrać na ekranie wiele rzeczy i podobało mi się to wyzwanie.

Niezgodna w kinach już od 4 kwietnia.


Natalia Karzel
Po prostu kocham kino :)