Czy Batman pokona Supermana?

Czy jest możliwa konfrontacja Batmana z Supermanem? Czy po takim spotkaniu zostanie już tylko jeden superbohater? Coraz poważniej mówi się o ty, że zagrają w jednym filmie!

Kadr z filmuKadr z filmu

Wolfgang Petersen reżyser takich filmów jak Troja, Air Force One, Gniew oceanu oraz zapowiadanego na czerwiec Posejdona zastanawia się nad wykupieniem praw do projektu w którym w jednym filmie wystąpiłby Batman oraz Superman.

Petersen twierdzi, że zderzenie tych dwóch postaci to fantastyczny pomysł. Marzy mu się konfrontacja mrocznego Batmana z cukierkowym Supermanem. Nikt nie wie co z tego może wyniknąć. Słowa reżysera należy brać bardzo poważnie, bo jego dorobek artystyczny pokazuje, że nie boi się wyzwań. Zbliżająca się premiera Posejdona, remaku filmu katastroficznego z 1972 roku doskonale potwierdza tą tezę!

Dotychczas wydawało się, że takie rzeczy to tylko w Japonii. W kraju kwitnącej wiśni wymyślono konfrontację i mieliśmy m. in. King Kong kontra Godzilla, Godzilla vs. Mechagodzilla, Godzilla kontra Hedora itp.

Batman kontra Drakula pojawił się w zeszłym roku jako film animowany. Jak jednak przedstawić dwóch pozytywnych bohaterów i skłócić ich przeciwko sobie tak, żeby fani dwóch sprytnych panów byli zadowoleni? Być może przekonamy się za jakiś czas w kinach. Możliwe jednak, że któryś z nich przejdzie na ciemną stronę mocy i cały świat filmowy stanie na głowie!

Kadr z filmuKadr z filmu