Spin-off Spider-Mana ma już reżysera?

Trwają zaawansowane rozmowy między Sony a Drew Goddardem (reżyserem świetnie przyjętego horroru Dom w głębi lasu) w sprawie objęcia stanowiska reżysera nadchodzącego spin-offu Niesamowitego Spider-Mana pod roboczym tytułem Sinister Six.

Goddard jest właśnie w trakcie pisania scenariusza więc wydaje się, że decyzja o reżyserce to tylko formalność. Trzeba przyznać, że przy Domu w głębi lasu odwalił kawał dobrej roboty, co tylko zwiększa szansę na ciekawe przedstawienie przeciwników Człowieka-Pająka.

Studio planuje stworzyć kolejne uniwersum skupione głównie na negatywnych bohaterach komiksów Marvela; poza filmem o Sinister Six trwają również prace nad produkcją o Venomie. W skład Złowieszczej Szóstki wchodzą w oryginale: Dr Octopus, Electro, Kraven Łowca, Mysterio, Sandman i Vulture. Nie wiadomo czy w filmie będzie podobnie czy może znajdzie się tam miejsce dla Lizarda lub Green Goblina skoro wystąpili już oni w filmach od Sony. Data premiery nie została ustalona, ale zapowiada się, że film zobaczymy dopiero po trzeciej części Spider-Mana.


Marek Jacek
Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.