Weekend z filmem - przegląd 0

Po długim majowym weekendzie, rześcy i wypoczęci, powracamy do pracy i szkoły. Skończyło się leniuchowanie, trzeba się wziąć do roboty. Dystrybutorzy nie próżnują, dając w tym tygodniu do kin aż 5 nowych, wartych obejrzenia filmów.

W środę miała swoją premierę nowa polska komedia Hi Way – pierwszy film na podstawie scenariusza i w reżyserii Jacka Borusińskiego. Film opisywany jest jako kino drogi, postoju i pobocza, jakiego jeszcze nie było. W rolach głównych występują Jacek Borusiński i Dariusz Basiński, znani dotąd z działalności scenicznej pod szyldem Mumio oraz reklam telewizyjnych Plus GSM. Na Twoich oczach, otworzy się pilnie strzeżony w głowie reżysera, worek z historiami. Nie ma sensu ich streszczać. Są dokładnie takie jak wszystko, co bohaterów filmu i nas otacza: są ciekawe, mądre a czasami głupie, zwykłe, czasami niezwykłe, przede wszystkim całkiem „odjechane”. Mogą się zdarzyć, mogą się przyśnić lub wymyślić. Są takie jak życie i tak samo jak ono zaskakujące i kompletnie nieprzewidywalne i przede wszystkim prześmieszne.

Mam taką małą sugestię dla Was, zostańcie w kinie po napisach końcowych!

Hi WayHi Way

A od dzisiaj w kinach są cztery pozostałe produkcje.

007 przygód Franka i Wendy – to estoński animowany serial złożony z dziewięciominutowych szkiców, połączonych w film pełnometrażowy, który stanowi wyjątkową, nieco cierpką (i pieprzną zarazem) rozrywkę dla dorosłych. Produkcja w reżyserii Kaspara Jancisa to opowieść – jak sam tytuł wskazuje – o Franku i Wendy, parze agentów FBI do zadań specjalnych. I chociaż dyndające piersi Wendy oraz szpetna twarz Franka mało kojarzą się z bohaterami Archiwum X, to jednak cała reszta ich fizjonomii oraz zadania, jakie mają do spełnienia, przywodzą na myśl parę heroicznych agentów. Ratowanie świata to dla nich chleb powszedni, dlatego też na kolejną misję zostają skierowani do światowej wylęgarni zła, którą jest… Estonia. W kreskówce nie brakuje polityki – Estończycy świetnie się bawią kosztem sąsiadujących Litwinów, głupich Amerykanów i rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Świat wokół agentów wypełniony jest czarnym humorem, absurdem i surrealizmem. Ta prowokująca animacja to także niezwykła parodia współczesnej kultury.

007 przygód Franka i Wendy007 przygód Franka i Wendy

Najnowszy film twórców Czasem słońce, czasem deszcz, a za razem jeden z najpopularniejszych przebojów Bollywoodu ostatnich lat – tak mówi się o filmie Gdyby jutra nie było. Jest to obfitująca zarówno w potężną dawkę humoru, jak i melodramatyczne zwroty akcji historia trójkąta miłosnego. W obsadzie znajdziemy największe gwiazdy Indii: boski Shah Ruch Khan, Preity Zinta, Saif Ali Khan. W żywiołowych scenach tanecznych – Kajol i Rani Mukharjee. Film otrzymał nagrodę publiczności pierwszego w Polsce festiwalu filmów indyjskich Bilet do Bollywood. Film pokaże się równocześnie w kinie i na DVD, więc jeśli wolicie oglądać filmy w zaciszu własnego domu, to tę pozycję kupicie już 5 maja.

Gdyby jutra nie byłoGdyby jutra nie było

Dziejące się współcześnie Jasminum – w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego – opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem, jakie roztacza wokół siebie miłość. Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości… Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów… W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice.

JasminumJasminum

Na koniec zostawiłem sobie trzecią część przygód agenta wywiadu Ethana Hunta – Mission: Impossible III. Autorem scenariusza i reżyserem jest J.J. Abrams. Miliony wiernych widzów stworzonych przez Abramsa przebojów telewizyjnych Lost – Zagubieni i Agentka o stu twarzach (Alias, dokładnie wiedzą, czego się spodziewać: fascynującej historii, w której nakażdym jej poziomie można oczekiwać niespodziewanych zwrotów akcji. M:I:III jest filmem akcji, na który widzowie czekali już od dawna.

Mission: Impossible IIIMission: Impossible III

Jedyną pozycją DVD, którą mogę Wam zaproponować jest wspomniany już film Gdyby jutra nie było.

Jak zwykle podam też kilka filmów, jakie pokaże telewizja na weekend:
Colditz – TVP 1 piątek 05.05.2006 20:15
Nieuchwytny – TVN piątek 05.05.2006 20:15
Wioska przeklętych – TVN piątek 05.05.2006 22:15

Straszny film – Polsat sobota 06.05.2006 20:50
Chłód serca – Polsat sobota 06.05.2006 22:45
Gliniarz z Beverly Hills III – TVN sobota 06.05.2006 21:45
Od zmierzchu do świtu – TVP 2 sobota 06.05.2006 23:05
Robocop 3 – TVP 1 sobota 06.05.2006 23:05

Pozdrawiam…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

mysle ze milosnicy serii sie nie zawidoda ;) bo zapowiada sie calkiem niezle …. przyznam ze do milosnikow nie naleze ale pewnie z checia zobacze MI3 ;) czekam teraz na weekend ;)

srebrny

Ja juz zarezerwowałem blilecik naq MI3,mam nadzieje ze nie bedzie njakaś kiszka

Powodzenia na MATURZE ;)

pietruch

Ja chyba jeszcze dzisiaj pójdę na Hi Way, żeby się przed maturą odstresować.

czekalem z niecierpliwoscia na film z Mumio, bo jestem ciekaw jak sobie poradza ;) na pewno do konca tygodnia odwiedze kino, bo cos mi mowi ze moze byc kolejna fajna Polska komedia z kultowymi tekstami ;)

Proszę czekać…