http://vimeo.com/mironkundzicz

Eckhart w The Dark Knight 0

Potwierdziły się informacje, że Aaron Eckhar wcieli się w postać Harveya Denta/Dwie Twarze.

W komiksach o Batmanie, Dent był prokuratorem okręgowym Gotham City i sprzymierzeńcem Batmana. Kiedy jednak został wylany na niego kwas i pół jego twarzy uległo zniekształceniu, bohater stał się szalonym kryminalistą, znanym jako Dwie Twarze. Postać zawsze podejmuje ważne decyzje, rzucając monetą. W roku 1995 w obrazie Batman Forever, w rolę Dwóch Twarzy wcielił się z powodzeniem Tommy Lee Jones (Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady).

Aaron Eckhart w filmie Thank You for Smoking 2005Aaron Eckhart w filmie Thank You for Smoking 2005

Za kamerą sequelu Batmana – Początek ponownie stanie Christopher Nolan (Bezsenność). W rolę Batmana znowu wcieli się Christian Bale (Podróż do Nowej Ziemi). Powrócą też Morgan Freeman (Wożąc panią Daisy), Michael Caine (Hannah i jej siostry) i Gary Oldman (Basquiat – Taniec ze śmiercią). Z nowych twarzy, Heath Ledger (Nieustraszeni bracia Grimm) wcieli się w postać Jokera, a wczoraj została podana informacja, że Maggie Gyllenhaal (Criminal – Wielki przekręt) zagra Rachel Dawes.

Scenariusz został napisany przez brata reżysera, Jonathana (Memento) i został oparty na historii stworzonej przez Christophera Nolana i Davida Goyera (Blade – Wieczny łowca). Producentami są Emma Thomas (Prestiż), Charles Roven (Scooby Doo 2: Potwory na gigancie) i Christopher Nolan.

Aaron Eckhart pochodzi z Kalifornii. Ma na swoim koncie występy w Erin Brockovich, Jądro Ziemi, Black Dahlia, czy Męska gra. Był nominowany do Złotego Globa za rolę w filmie Thank You for Smoking i zdobył Independent Spirit i Satellite Awards za rolę w Między nami facetami.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Dwie Twarze to fajna postać. Mam nadzieję, że ten Batman będzie tak samo dobry, albo i lepszy, jak i poprzedni. :)

Proszę czekać…