Po prostu kocham kino :)

Kocham Kino: Boyhood 2

Arcydzieło. Objawienie. Film, jakiego próżno szukać w całej historii kina. Grażyna Torbicka, Program 2 Telewizji Polskiej i Multikino zapraszają na przedpremierowe pokazy filmu Boyhood w reżyserii Richarda Linklatera.

W Multikinie Złote Tarasy pokaz odbędzie się 22 sierpnia, podczas którego odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej ze specjalnie zaproszonymi gośćmi: Michałem Walkiewiczem (red. nacz. Filmwebu) oraz Marią Rotkiel (psycholog) oraz z publicznością.

Realizowany w krótkich okresach między 2002 a 2013 rokiem Boyhood to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.

Ten wyjątkowy film zjednoczył w zachwytach widzów, krytyków i jurorów festiwali filmowych na całym świecie. Zdobył nagrody między innymi na Berlinale (3 nagrody, w tym dla najlepszego reżysera) i na festiwalu w Seattle.

Pisano o nim:

Boyhood (…) pozostaje fascynującym dramatem rodzinnym, filmem o bolesnym dorastaniu, przepełnionym nostalgią za bezpowrotnie utraconym okresem chłopięctwa. Potwierdza też mistrzostwo Linklatera w opowiadaniu o zwykłych ludziach i ich codziennych sprawach, ugruntowując jego pozycję jako jednego z najważniejszych niezależnych reżyserów / Urszula Śniegowska, American Film Festival

Dziennikarze wychodzący z tego sensu zachowują się inaczej niż dotąd, nie biegną w gonitwie za innym filmem, tylko przystają i rozmawiają. Spełnienie. (…) To jeden z tych w ogóle rzadkich dziś filmów, w których widz nie staje się obiektem jawnej manipulacji, nie jest sprowadzony do roli konsumenta atrakcji i szoku. To film o dorastaniu przeznaczony dla dorosłych (…). Pasjonujący, choć przezroczysty, pozbawiony symbolicznego naddatku – głównym artystą jest w nim czas. / Tadeusz Sobolewski, “Gazeta Wyborcza”

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina.

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Projekcja filmu odbędzie się w 2 terminach:
22.08.2014 (piątek) , godz. 18:30, Multikino Złote Tarasy w Warszawie.
Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej ze specjalnie zaproszonymi gośćmi: Michałem Walkiewiczem (red. nacz. Filmwebu) oraz Marią Rotkiel (psycholog) oraz z publicznością.

25.08.2013 (poniedziałek), godz. 18:30, wybrane kina sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…