Po prostu kocham kino :)

Dorociński i Kulesza znowu razem! 0

12 sierpnia w Warszawie padł pierwszy klaps na planie filmu o roboczym tytule Moje córki, krowy. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Kinga Dębska, autorka Helu, wyróżnionego na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" (nagroda za najlepszy scenariusz). W obsadzie plejada utytułowanych polskich gwiazd, m.in. Agata Kulesza, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński.

Moje córki, krowy to historia dwóch sióstr, które postawione w sytuacji krytycznej – pomimo wzajemnej niechęci – zmuszone są współdziałać. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę (Sala samobójców, Róża, Ida), Gabrielę Muskałę (Wymyk, Być jak Kazimierz Deyna, Chce się żyć) i Mariana Dziędziela (Pod mocnym aniołem, Pani z przedszkola). Partnerują im Marcin Dorociński (Obława, Jack Strong), Małgorzata Niemirska (Zbliżenia) oraz Łukasz Simlat (Wymyk, Pani z przedszkola).

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Moim marzeniem jest takie skonstruowanie tego filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany. – Kinga Dębska, reżyserka.

Autorem zdjęć do filmu jest Andrzej Wojciechowski (Hanoi-Warszawa, Zaślepiona Katarzyny Klimkiewicz), za scenografię odpowiada Ewa Skoczkowska (Ki, Kamienie na szaniec). Charakteryzacja to dzieło Ewy Kowalewskiej, zaś kostiumy – Agaty Culak. Producentem filmu jest Zbigniew Domagalski (Studio Filmowe Kalejdoskop); dystrybutorem Kino Świat.

Zdjęcia potrwają do 12 września 2014 roku. Premiera filmu w przyszłym roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…