Po prostu kocham kino :)

Seryjny morderca poluje w Polsce! 1

Fotograf opowiada o rosyjskim seryjnym mordercy, polującym na terenie Polski. W obsadzie: Adam Woronowicz, Tomasz Kot, Sonia Bohosiewicz i Agata Buzek. Film trafi do kin w całej Polsce 13 marca 2015 roku.

Po 80 milionach – oficjalnym polskim kandydacie do Oscara i obsypanej nagrodami, w tym Złotymi Lwami festiwalu w Gdyni, Małej Moskwie Waldemar Krzystek powraca z nowym filmem. Fotograf to mroczna opowieść o seryjnym mordercy, który poluje na swoje kolejne ofiary na terytorium Polski. Psychopata pozostawia przy ciałach swoich ofiar charakterystyczne dla pracy policyjnych ekip śledczych kartoniki z numerami. Zyskuje przez to przydomek "Fotograf". Po fali morderstw w Moskwie, funkcjonariusze rosyjskiej ekipy dochodzeniowej wyruszają do Polski, dokąd wiedzie trop zabójcy. We współpracy z lokalną policją próbują schwytać "Fotografa". W śledztwie uczestniczy jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Na wielkim ekranie będziemy mieli okazję podziwiać kreacje aktorskie Adama Woronowicza, Tomasza Kota, Sonii Bohosiewicz i Agaty Buzek. Za nastrojowe zdjęcia, utrzymane w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów, odpowiedzialny jest Arkadiusz Tomiak, operator kamery w takich filmach jak: Obława, Symetria, Dziewczyna z szafy czy Sęp.

Fotograf pokazywany będzie w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pokaz prasowy odbędzie się we środę 17 września, o godzinie 14:00 w Multikinie (Jerzego Waszyngtona 21, Gdynia). Po projekcji o godzinie 16:00 goście będą mogli wziąć udział w konferencji prasowej z udziałem twórców. Pokaz w ramach Konkursu Głównego festiwalu odbędzie się tego samego dnia (środa, 17 września) o godzinie 19:30 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego.

O FILMIE
Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze milicji nadali mu przydomek "Fotograf", gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam w latach 70. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do Polski, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest milicjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

GALERIA

fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała

fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała

fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała

fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała
fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała

fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała
fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała

fot. Grzegorz Spałafot. Grzegorz Spała

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…