Nie zobaczymy Iron Mana 4? 2

Marvel Studios ogłosiło ponad rok temu (w czerwcu 2013 roku), że aktor Robert Downey Jr. podpisał umowę na występ w roli Tony’ego Starka / Iron Mana w dwóch filmach studia. Chodzi o kolejne części Avengers – Age of Ultron i The Avengers 3. Downey zapytany w Toronto przez Variety twierdzi, że nie ma planów na powstanie czwartego Iron Mana.

Robert Downey Jr. w filmie IRON MAN 3 (2013)

Oczywiście trzeba pamiętać, że Iron Man 3 przyniósł masywny zysk w wysokości 1,215 mld na świecie, więc nie można brać za pewne co powiedział aktor. Trzeba jednak zakładać, że Iron Man 4 nie jest raczej w planach Marvela aż do 2019 roku. Studio, jak twierdzi ma ułożony harmonogram filmowego uniwersum aż do 2028 roku. Wydaje się prawdopodobne, że w którymś roku rozpoczną się pracę nad kolejny sequelem z tej serii.

Jeśli chodzi o mnie, ostatnie dwie części Iron Mana nie za bardzo przypadły mi do gustu. Mimo, że nie mogę odmówić im efektywności, były w dużej mierze rozczarowujące i przesadzone. Nie miałbym nic przeciwko, aby oglądać Tony’ego Starka jedynie w kolejnych filmach Avengers, a nie solowych produkcjach.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Beznickowy 2014-09-08

Nie pojmuję fali zachwytów na Downeyem po "Sherlocku Holmesie" i "Iron Manie". Ale widać, że Marvel nie ryzykuje – ma świadomość, że aktor, niczym Johnny Depp, może przejeść się niedługo widzom, bo ciągle jest obsadzany w tej samej roli egocentrycznego ekscentryka (patrz zwiastun nadchodzącego "Sędziego").

Proszę czekać…