Amerykanie zrobią remake Ukryte

Ron Howard ma stanąć za kamerą amerykańskiego remake'u filmu Ukryte.

Brian Grazer (Okrucieństwo nie do przyjęcia) będzie producentem, dla Imagine, która zakupiła prawa od Plum Pictures. Firma chce też, aby Howard reżyserował obraz. Przedstawicielka Plum Pictures, Celine Rattray (Lonesome Jim) będzie producentem wykonawczym, razem z Randym Simonem (Pi). Poza tym współproducentami będą Galt Niederhoffer (Jakoś to będzie) i Daniela Taplin Lundberg (The Baxter), również z Plum Pictures.

Kadr z filmu Ukryte 2005Kadr z filmu Ukryte 2005

Oryginał został napisany i wyreżyserowany przez Michaela Haneke'go (Funny Games). Główne role zagrali w nim Daniel Auteuil (Jeden odchodzi, drugi zostaje) i Juliette Binoche (Mężczyzna moich marzeń). Opowiadał on historię Georgesa, prezentera telewizyjnego, który pewnego dnia otrzymuje tajemniczą paczkę z kasetą wideo. Na taśmie ktoś zarejestrował momenty z życia jego i jego rodziny. Z czasem nagrywane na kasetach filmy stają się coraz bardziej intymne. Georges postanawia pójść na policję, jednak ta odmawia pomocy. Mężczyzna zaczyna domyślać się, że autorem tajemniczych filmów może być człowiek, którego skrzywdził wiele lat wcześniej.

Reżyser otrzymał za ten obraz nagrodę za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2005 roku.

Nowa wersja ma dziać się w USA i Universal, który będzie dystrybutorem, liczy, że uda się stworzyć takie napięcie jak w oryginale.

Reżyser ma już jednak w planach parę innych projektów. Są to Frost/Nixon, który ma być adaptacją sztuki, Anioły i Demony, czyli kontynuacja Kodu da Vinci i ostatni The Look of Real, który ma być spojrzeniem na przemysł odzieżowy, w którym główną rolę ma zagrać jego córka, Bryce Dallas Howard (Kobieta w błękitnej wodzie).

Ron Howard pochodzi z Oklahomy. Jako aktora, można go było oglądać w Amerykańskim graffiti, czy Grand Theft Auto. Jako reżyser, nakręcił między innymi Apollo 13, Edtv, Piękny umysł, Za horyzontem, czy Człowiek ringu. Zdobył Oscara za Piękny umysł i Saturn Award za Kokon.


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz