Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Benedict Cumberbatch na nowym plakacie The Imitation Game 2

The Telegraph prezentuje najnowszy poster filmu The Imitation Game z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Produkcja w reżyserii Mortena Tylduma prawdopodobnie będzie w przyszłym roku jednym z oscarowych faworytów. Film opowie historię angielskiego matematyka, Alana Turinga, który pomagał złamać kod Enigmy w czasie II Wojny Światowej. Poza Cumberbatchem w obsadzie znaleźli się między innymi Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Rory Kinnear, Charles Dance, Allen Leech oraz Matthew Beard.

The Imitation Game, które jest angielskojęzycznym debiutem norweskiego filmowca Mortena Tylduma zdobył na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto Nagrodę Publiczności. Film do szerokiej dystrybucji trafi 5 listopada kiedy to zadebiutuje w brytyjskich kinach. W Stanach Zjednoczonych widzowie będzie mogli oglądać go od 21 listopada. W naszym kraju natomiast zadebiutuje na początku grudnia.

A tak prezentuje się najnowszy plakat The Imitation Game:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Piotr Biernacki 2014-10-04

Po tych recenzjach, które czytam, spodziewam się, że to będzie najlepszy film, jaki obejrzę w tym roku. Oscarowy pewniak z wielu powodów. Najmocniejszy argument to nagroda z Toronto od publiczności, która w ostatnich latach nagradzała "Zniewolonego", "Poradnik pozytywnego myślenia", "Jak zostać królem"…

Gracjan Mikitin Beznickowy 2014-10-05

Mam podobne zdanie. Z pewnością jeden z głownych faworytów. Pasjonująco zapowiadać się będzie pojedynek aktorski o Oscara, tylu znakomitych kandydatów.

Proszę czekać…