Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rachel McAdams w Detektywie! 5

Na początku tygodnia HBO oficjalnie potwierdziło udział Colina Farrella i Vince'a Vaughna w drugim sezonie Detektywa. Dzisiaj pojawiła się kolejna informacja na temat tego serialu. Główna rola kobieca przypadła Rachel McAdams.

Na razie nie podano informacji o postaci, którą odegra McAdams. Wiadomo natomiast o rolach męskich. Farrell wcieli się w Raya Velcoro – skorumpowanego policjanta, który musi słuchać swoich równie sprzedajnych szefów, jak i gangstera, który ma Velcoro w garści. Vaughn natomiast zagra Franka Semyona, przestępcę chcącego rozpocząć legalny biznes. Jego plany zostają jednak zatrzymane, kiedy zamordowany zostaje jego biznesowy partner.

Drugi sezon serialu będzie składam się z ośmiu, godzinnych odcinków. Kręcony będzie w Kalifornii, a pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Justin Lin.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Beznickowy 2014-09-25

Wiele osób krytykuje wybory obsadowe, argumentując, że oni nie zastąpią genialnego duetu z pierwszego sezonu. Jednak o aktorów się nie martwię. Na pewno lekką ręką nikt tych ról im nie dał, a faktycznie musieli się spisać w castingu. Mnie najbardziej martwi postać reżysera. O ile Fukunaga przed kręceniem "Detektywa" miał mało filmów w dorobku, ale za to artystycznie naznaczoną "Jane Eyre". O tyle filmy Justina Lina to zwykłe produkcyjniaki kręcone bez serca. Z szybkim montażem, płytko penetrujące psychologię postaci. Chyba że Nic Pizzolatto poczuł już się w produkcji tak pewnie, że na to stanowisko szukał pachołka, którym zamierza sterować.

Movieman 2014-09-25

Przecież reżyser w produkcjach serialowych ma tyle do gadania co… w zasadzie nie ma nic do gadania. Będzie wykonywał polecenia screenwriterów na czele z Pizzolatto i tyle w temacie reżysera.

Beznickowy Movieman 2014-09-25

Nie przy "Detektywie". Zauważ, że w Fukunaga nakręcił cały sezon, co jest ewenementem. On stworzył ten klimat – polecam wywiady i filmiki z planu, gdzie opowiada o tym, dlaczego wybierał przy kręceniu takie a nie inne warianty. Drugim takim serialem jest "The Knick", gdzie Soderbergh nakręcił cały sezon. W obu przypadkach reżyser zostaje jednocześnie producentem wykonawczym serialu i ma ogromny wpływ na styl.

Proszę czekać…