Grindhouse - zobacz najnowszy plakat!

Dziś pojawił się oficjalny plakat, który zawiśnie w amerykańskich kinach, do jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – Grindhouse.

Grindhouse to dawna nazwa kin, w których puszczano po kolei te filmy, pokazujące nieocenzurowaną seksualność i mocne wrażenia.

Na Grindhouse składają się dwa autorskie filmy grozy. Robert Rodriguez wyreżyserował makabreskę o zombie zatytułowaną Planet Terror, a Quentin Tarantino – horror z gatunku slasher pt. Death Proof. Dwaj mistrzowie kina ponownie zwarli szyki. Tym razem stworzyli unikalne dzieło. Obydwa filmy prezentują i podsumują dotychczasowe dokonania twórców.

W produkcję filmu oprócz Tarantino i Rodrigueza zaangażowana jest Elizabeth Avellan i Erica Steinberg. Gwiazdy tego filmu to między innymi: Naveen Andrews, Kurt Russell, Eli Roth, Bruce Willis, Quentin Tarantino, Freddy Rodr?guez, Mary Elizabeth Winstead, Danny Trejo, Alicia Rachel Marek, Tom Savini, Josh Brolin, Dean Fernando, Marley Shelton, Michael Biehn, Zoe Bell, Michelle Rodriguez, Michael Parks, Emmy Robbin, Woody Harrelson, Jeff Fahey, Rose McGowan, Lucy Lawless i Rosario Dawson.

Premiera Grindhouse zapowiedziana jest na 6 kwietnia 2007 roku. W USA ma być wyświetlany jako jeden film, zaś po za granicami Stanów Zjednoczonych film będzie rozdzielony na Death Proof i Planet Terror, których premiery będą miały miejsce w przedziale czasowym około miesiąca. W Polsce Planet Terror będzie wyświetlany w kinach od 11 maja 2007 roku, zaś Death Proof od 8 czerwca 2007 roku. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Jeżeli chcesz, aby w Polsce Grindhouse nie był wyświetlany jako dwa oddzielne filmy podpisz petycje TUTAJ.

Zdjęcie reklamujące Grindhouse 2007Zdjęcie reklamujące Grindhouse 2007


Ronaldinho
"May the Force Be With You"