Warner Bros. ujawnia daty premier filmów DC!

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła tytuły planowanych filmów z uniwersum DC wraz z ich datami premier. Znamy dodatkowo aktora, który wcieli się w tytułową rolę w The Flash, a także dowiedzieliśmy się, że drugą część Justice League wyreżyseruje Zack Snyder. Więcej nowości w dalszej części tego newsa.

W liście filmów ogłoszonej przez przewodniczącego Warner Bros. Kevina Tsujiharę znalazły się:

Następnym filmem po premierze Batman V Superman: Dawn of Justice będzie Suicide Squad, który wyreżyseruje David Ayer (nowa Furia). W skład grupy złożonej z czarnych charakterów wejdą Deadshot, Harkness, Vixen, Blockbuster, Multiplex, Jaculi i Mindblogger. Trzy pierwsze postacie mają być w filmie pierwszoplanowymi rolami.

Po Suicide Squad ma pojawić się Wonder Woman. W rolę amazońskiej wojowniczki wcieli się Gal Gadot, która zadebiutuje w tej roli w Batman V Superman: Dawn of Justice. To dość zaskakujący kierunek, w jakim zmierza Warner Bros. wypuszczając film z superbohaterką jako jeden z pierwszych wśród ogłoszonej listy 11 nowych filmów. U konkurenta nadal nie ma planów dotyczących solowego filmu o Czarnej Wdowie z Scarlett Johansson. W 2017 roku ma pojawić się także ogłoszony niedawno The LEGO Batman Movie. Dokładna data premiery tej animacji to 26 maja 2017 r.

Obie części Justice League wyreżyseruje Zack Snyder. Justice League Part Two zadebiutuje niecałe dwa lata po pierwszej części. Henry Cavill, Ben Affleck i Amy Adams mają pojawić się w filmach, jak najpewniej pozostali Ligii Sprawiedliwych.

W 2018 r. ma zadebiutować The Flash na dużym ekranie. Ogłoszono, że gwiazda takich filmów jak Charlie czy Musimy porozmawiać o Kevinie, Ezra Miller wcieli się w postać Barry’ego Allena. Decyzja obsadowa przypomina tą sprzed ponad roku, kiedy zaangażowano 23-letniego Granta Gustina do głównej roli w emitowanym właśnie serialu The Flash . Miller ma obecnie 21 lat.

Na 5 kwietnia 2019 roku zaplanowany jest film Shazam. Przed oficjalną datą, pojawiły się plotki, że film zadebiutuje szybciej, bo w 2016 roku. Ostatecznie musimy poczekać jeszcze pięć lat. Wcześniej już pisaliśmy o angażu Dwayne'a Johnsona do roli Black Adama.

Z kolei w 2020 roku dostaniemy Cyborga i reboot Zielonej Latarni. Debiutujący na dużym ekranie Ray Fisher został obsadzony w roli Victora Stone’a / Cyborga i ma pojawić się jeszcze w Batman V Superman w prawdopodobnie gościnnej, niewielkiej roli. W przypadku Green Latern Warner Bros. czeka przeprowadzenie castingu do roli superbohatera. Miejmy nadzieję, że zaangażowany aktor sprawdzi się lepiej od Ryana Reynoldsa z Zielonej Latarni z 2011 roku.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.