Po prostu kocham kino :)

Halloween z Frankensteinem 1

Z okazji Halloween, specjalnie na życzenie publiczności, Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie zapraszają na specjalne nocne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Nie bać się w tę noc to grzech …. przyjdź 31 października do Multikina i przeżyj nie zapomniany Halloween z kultowa postacią grozy!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs na naszym profilu Facebookowym – zapraszamy!

National Theatre Live ponownie w Polsce! 31 października w 13 kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnych nocnych pokazach „Frankensteina” z okazji Halloween. W rolę Wiktora Frankensteina wcielił się Benedict Cumberbatch natomiast w rolę potwora Johny Lee Miller.

Słynny brytyjski reżyser po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję „Frankensteina". Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London’s Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do wielu kin na całym świecie.

Danny Boyle reżyserską karierę zaczynał w teatrze, wystawiając w latach 80tych sztuki dla słynnego Royal Shakespeare Company. W kinie zadebiutował w 1995 roku filmem Płytki grób. Rozgłos przyniósł mu kultowy już film Trainspotting, a w 2009 roku zdobył zarówno Oscara jak i Złoty Glob za film Slumdog. Milioner z ulicy. Jest znany również z reżyserii takich produkcji jak: Niebiańska plaża, 28 dni później czy 127 godzin.

Produkcja:
Reżyseria: Danny Boyle
Autor sztuki: Nick Dear, sztuka napisana na podstawie powieści Mary Shelley
Czas trwania: 134 min.
Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

*W rolach głównych: *
Benedict Cumberbatch – Wiktor Frankenstein
Johny Lee Miller – Potwór

Frankenstein – National Theatre Live zobaczymy w 31 października o godzinie 23:00 w aż 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…