Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

W samym sercu morza w zwiastunie 3

W sieci zadebiutował nowy zwiastun świeżego filmu Rona Howarda, który nosi tytuł W samym sercu morza. Główna rola przypadła Chrisowi Hemsworthowi, a sama produkcja będzie ekranizacją powieści Nathaniela Philbricka.

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film In the Heart of the Sea przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

Poza Hemsworthem w filmie zagrają chociażby Cillian Murphy, Brendan Gleeson czy Ben Whishaw. Premiera w Polsce 20 marca przyszłego roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Horror_Scream 2014-12-24

Jeśli film będzie tak jak prawdziwa opowieść o tym statku to będzie naprawdę świetna prawdziwa życiowa makabreska http://historia.focus.pl/swiat/zjesc-czy-zostac-zjedzonym-534?strona=1

Proszę czekać…