Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Snajper powystrzelał konkurencję 6

Snajper w reżyserii Clinta Eastwooda okazał się jeszcze większym hitem niż przewidywano. Spekulowano, że w weekend biografia amerykańskiego snajpera Chrisa Kyle’a może zarobić nawet 50 milionów dolarów. Wynik finansowy najnowszego filmu Eastwooda okazał się być jeszcze wyższy.

Snajper zdołał wyciągnąć z portfeli widzów ponad 90 milionów dolarów, dzięki czemu udało mu się pobić kilka kasowych rekordów. Przede wszystkim jest to nowy rekord stycznia, który należał do komedii sensacyjnej z Kevinem Hartem i Ice Cubem, Prawdziwa jazda. To co jednak szokuje to liczba różniąca oba filmy. Snajper pobił rekord Prawdziwej jazdy o – UWAGA – 48.5 miliona dolarów. Dodatkowo film zaliczył najlepszy weekendowy wynik stycznia oraz najlepszy wynik sezonu zimowego w historii. Cieszyć może się również sam Clint Eastwood. Wynik Snajpera okazał się również rekordem w jego karierze. Wcześniej należał on do Gran Torino, które zgarnęło niecałe 29.5 miliona.

Snajper zapewne już w dniu jutrzejszym przekroczy sto milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Jeśli dodamy jednak do tego jeszcze ponad 25 milionów zdobyte na rynkach zagranicznych, już teraz dostaniemy kwotę prawie 119 milionów dolarów. Na podium, za filmem Eastwooda znalazła się kolejna komedia Kevina Harta, Polowanie na drużbów, które zarobiło 21 milionów dolarów oraz Paddington, który zgarnął ponad 19 milionów. Całą dziesiątkę weekendowego box office’u znajdziecie poniżej:

1 Snajper – $90,205,000
2 Polowanie na drużbów – $21,000,000
3 Paddington – $19,287,000
4 Uprowadzona 3 – $14,050,000
5 Selma – $8,300,000
6 Gra tajemnic – $7,192,000
7 Tajemnice lasu – $6,542,000
8 Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – $4,860,000
9 Niezłomny – $4,267,000
10 Haker – $4,030,000

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Quagmire

Niesamowity wynik, jedna z największych niespodzianek w historii współczesnego box office’u.

Movieman Quagmire

I myślę, że taki wynik sporo zmienia w walce o Oscary. Już same nominacje dla tego filmu były potężnym zaskoczeniem. Teraz dochodzi wielki sukces kasowy. Promocja pójdzie jeszcze większą parą, agencje pijarowskie pewnie pracują w pocie czoła. Nie zdziwię się jeśli Snajper wyrzucił w tym momencie Birdmana z drugiego miejsca i to on będzie najpoważniejszym konkurentem Boyhood.

Quagmire Movieman

Z jednej strony, na tym etapie wyścigu tylko katastrofa może odebrać Boyhoodowi Oscara, z drugiej jeszcze 4 dni temu nikomu nie śniło się 90 mln$ ze styczniowego weekendu. Podobno nominacja dla Coopera to efekt kampanii jaką przeprowadzili w środowisku jego znajomi, np paczka wokół Brada Pitta, teraz dopiero zobaczymy na co ich stać.

Nie potrafię ogarnąć umysłem jak mając trójkę Boyhood, Whiplash, Birdman ktoś może twierdzić, że ten pierwszy jest najlepszym filmem. Może w bezpośredniej rywalizacji, gdy Akademicy będą wybierać ściśle między 8 tytułami, szanse Boyhood spadną.

Proszę czekać…