Chris Pratt nowym Indianą Jonesem?

Jak się okazuje Gwiezdne Wojny to nie jedyna kultowa serią, którą zajmie się Disney. W 2013 roku studio wykupiło prawa do Indiany Jonesa od Paramount Pictures.

Według doniesień Deadline, Disney jest zainteresowany stworzeniem remake’u o przygodach legendarnego archeologa. Co więcej już padło nazwisko aktora, który miałby wcielić się w Indianę Jonesa i zastąpić tym samym w tej roli Harrisona Forda. Tym aktorem miałby być Chris Pratt, gwiazda zeszłorocznego kasowego hitu Marvela, Strażnicy Galaktyki.

Na razie ani studio, ani tym bardziej sam Pratt nie skomentowali tych doniesień. Warto również odnotować, że 35 latek w tym roku wystąpi w Jurassic World, czyli kolejnej kultowej serii, która doczekała się wskrzeszenia.

Indiana Jones po raz ostatni na ekranach kin pojawił się w 2008 roku. Film nosił tytuł Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki i odniósł duży kasowy sukces zarabiając na całym świecie ponad 786 milionów dolarów, stając się tym samym najbardziej dochodową częścią serii. Pomimo tego sam film został przyjęty chłodno i zebrał niezbyt przychylne recenzje.


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)