Po prostu kocham kino :)

Dumni i wściekli – komedia przełamująca bariery 2

Górnicy, strajki i … geje-aktywiści razem. Niemożliwe? Grażyna Torbicka, Program 2 TVP oraz Multikino zapraszają na Kocham Kino w Multikinie z wielokrotnie nagradzaną, przełamującą bariery, angielską komedią DUMNI I WŚCIEKLI. Pokaz filmu odbędzie się 23 lutego w wybranych kinach sieci Multikino.

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino” oraz Multikina.
Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: Dumni i wściekli, reż. Matthew Warchus
Najważniejsze nagrody:

  • Nominacja do Złotego Globu 2014 w kategorii komedia lub musical
  • BAFTA 2014 – wygrana: Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent
  • BARTFA 2014 – nominacja w kat. Najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa
  • Cannes 2014 – Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego

23.02.2015 (poniedziałek) , godz. 19:00
Kina w których odbędzie się pokaz:
Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki
W Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbędzie się spotkanie Grażyny Torbickiej i publiczności z zaproszonymi gośćmi.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…