Weekend z filmem - przegląd 0

Na ten oscarowy weekend dystrybutorzy przygotowali dla nas 7 nowych pozycji kinowych. Zapraszam na cotygodniowy przegląd.

Dobry agent ( The Good Shepherd )

Edward Wilson (Matt Damon) doskonale rozumie wagę dyskrecji i honoru – te wartości wpajano mu od wczesnego dzieciństwa. Będąc gorliwym studentem Yale, staje się członkiem tajnego stowarzyszenia Czaszka i Kości, które jest swoistym inkubatorem przyszłych amerykańskich przywódców. Przenikliwy umysł, nieskazitelna reputacja oraz szczera wiara w amerykańskie wartości czynią go pierwszorzędnym kandydatem do pracy w wywiadzie. Pierwsze kroki stawia w OSS (prekursorze CIA) w czasie II wojny światowej. Jako jeden z tajnych założycieli CIA, pracuje w sercu organizacji, w której głównym orężem jest dwulicowość, fałsz i nieufność. Idealizm Edwarda stopniowo ulega erozji, a zastępuje go bezgraniczna podejrzliwość, jakże właściwa w gęstniejącej atmosferze zimnej wojny. Metody wypracowane przez Wilsona zostają wdrożone jako standardowe techniki operacyjne, a sam Wilson staje się tajnym agentem-weteranem kontrwywiadu, który cały czas musi zmagać się ze swoim odpowiednikiem z KGB. Za żelazną dyscyplinę i bezwarunkowe oddanie ojczyźnie przychodzi mu zapłacić wysoką cenę. Ani żona (Angelina Jolie), ani syn nie są w stanie powstrzymać go przed poświęceniem na ołtarzu CIA wszystkiego, co w życiu najważniejsze.

Zanim wybierzesz się do kina, koniecznie obejrzyj zwiastun.

<table border=0 height=17 width=912>

Ghost Rider ( Ghost Rider )

Opowieść o motocyklowym kaskaderze – Johnnym Blaze (Nicholas Cage), który w zamian za ocalenie życia chorej na raka ukochanej zgadza się sprzedać duszę diabłu. Niestety, transakcja dochodzi do skutku, ale cudownie uleczona dziewczyna kilka dni później ginie w wypadku motocyklowym. Blaze oczywiście odmawia odstąpienia duszy szatanowi, za co ten rzuca na niego klątwę, która powoduje, że bohater zmienia się w nocy w demona z płomienną czaszką. Chcąc zdjąć z siebie czar Ghost Rider wypowiada wojnę piekielnym mocom.

Przed wybraniem się do kina, koniecznie obejrzyj zwiastun.

<table border=0 height=17 width=912>

Hannibal. Po drugiej stronie maski ( Hannibal. Rising )

Jak wyglądała młodość najsłynniejszego seryjnego mordercy-kanibala w historii? Co wzbudziło w nim nieludzką ciekawość zbrodni? Czy młody Hannibal budził się w ciemnościach słysząc ryk zarzynanych owiec? Hannibal. Po drugiej stronie maski, oparty na powieści Thomasa Harrisa pod tym samym tytułem, to historia narodzin potwora. Młody Hannibal (Gaspard Ulliel) podczas II wojny światowej w szokujących okolicznościach traci rodziców oraz siostrę. Ucieka z rodzinnej Litwy zajętej przez komunistów i dociera do Francji. Na miejscu spotyka niezwykłą Lady Murasaki (Gong Li), która wprowadza go do świata nienagannych manier, wyrafinowanej sztuki i nie tylko… Rozsmakowany w muzyce klasycznej i książkach, młody Hannibal niespodziewanie poczuje smak zepsutego dzieciństwa, smak siostry…

Przed wybraniem się do kina, koniecznie obejrzyj zwiastun.

<table border=0 height=17 width=912>

Notatki o skandalu ( Notes on a Scandal )

Dwie kobiety uwikłane w dramat oczekiwań i zdrady znajdują się w sercu psychothrillera, jakim są Notatki o skandalu. Meandry i zwroty opowieści są odnotowywane w cierpkim dzienniku Barbary Covett (Judi Dench), władczej i samotnej nauczycielki prowadzącej żelazną ręką swoją klasę w podupadającej państwowej szkole średniej w Londynie. Barbara mieszka sama, nie licząc kota Portii, bez przyjaciół i powierników – ale jej świat ulega przemianie, kiedy poznaje nową nauczycielkę wychowania plastycznego w szkole, Shebę Hart (Cate Blanchett). Sheba wydaje się bratnią dusza i lojalną przyjaciółką, jakie Barbara szukała od zawsze. Ale kiedy odkrywa, że Sheba ma płomienny romans z jednym ze swych uczniów (Andrew Simpson), ich przyjacielskie relacje przyjmują odmienny obrót. Kiedy Barbara zamierza wyjawić sekret Sheby zarówno jej mężowi (Bill Nighy), jak i całemu światu, dają o sobie znać własne tajemnice Barbary i jej mroczne obsesje, ujawniając tym samym zakłamania kryjące się w duszy obu kobiet.

Przed wybraniem się do kina, koniecznie obejrzyj zwiastun.

<table border=0 height=17 width=908>

Pod jednym dachem ( Pelisky )

Jedna z głów rodziny, Šebek (Miroslav Donutil), to oficer armii czechosłowackiej, gorliwie i lojalnie oddany reżimowi komunistycznemu. Šebek ma jednak „ludzką twarzą”. Jego sąsiad, Kraus (Jiř? Kodet), jest z kolei weteranem czeskiego ruchu oporu i prawdziwym patriotą; nie ukrywa swoich socjalistycznych przekonań. Zdawać by się mogło, że weteran wojenny zostanie ukazany w sposób pochlebny, zaś oficer oddany reżimowi – w krzywym zwierciadle. A tymczasem obie postaci zostały skonstruowane w sposób satyryczny i prześmiewczy.

<table border=0 height=321 width=909>

Strajk ( Strajk – Die Heldin von Danzig )

Czy pojedynczy człowiek może zmienić bieg historii? Legendy rodzą się po latach, ale jedna osoba może stać się zalążkiem wielkich przemian. W 1980 r. Der Spiegel na głównej stronie umieścił opis wydarzeń z Polski. Zdjęcie, na którym kobieta mówi do tłumu stoczniowców opatrzono podpisem: Kobieta na samochodzie z głośnikami. To ona stała się ikoną polskiej wolności. Poruszająca historia odważnej kobiety, która walcząc o godność napisała epizod światowej historii, przyczyniając się do powstania Solidarności. Strajk został oparty na motywach biografii Anny Walentynowicz, która stała się pierwowzorem filmowej postaci Agnieszki Kowalskiej (Katharina Thalbach).

<table border=0 height=17 width=907>

Sztandar chwały ( Flags of Ours Fathers )

To jeden z niezapomnianych obrazów wojny na Pacyfiku – chwila uwieczniona na kliszy: pięciu żołnierzy piechoty morskiej i sanitariusz wznoszą amerykańską flagę na górze Suribachi zaledwie na kilka dni przed bezlitosną rozprawą z japońskim garnizonem stacjonującym na Iwo Jimie, nieprzyjaznej wyspie pełnej wulkanicznych plaż i piekielnych jaskiń. Dla żołnierzy uwiecznionych na fotografii zatknięcie flagi było zaledwie formalnością dokonywaną w samym środku wyczerpującej walki, ale dla tych, którzy zostali w ojczyźnie, zdjęcie tych mężczyzn pracujących ramię w ramię bez słowa, by zwyciężyć mimo przerażająco niewielkiej szansy na wygraną, natychmiast zmieniło znaczenie słowa „bohater”. Zdjęcie urzekło amerykańską opinię publiczną, głodną nadziei i znużoną wojną, która wydawała się nie mieć końca. Dało ono matkom powód do wiary w to, że ich synowie powrócą żywi, i poczucie sensu matkom opłakującym synów, którzy mieli już nigdy nie wrócić…

Zanim wybierzesz się do kina, koniecznie obejrzyj zwiastun.

<table border=0 height=17 width=910>

PIĄTEK – 23 LUTEGO

TVP1:
Lawstorant20:20 , komedia kryminalna
Trójkąt22:20 , przygodowy (2/3)

TVP2:
Twoja na zawsze Lulu22:35 , obyczajowy (Trophy ocenia: 7/10)
Gorsza siostra00:20 , komedia romantyczna

Polat:
I kto to mówi 220:00 , komedia
Czarna wdowa21:40 , thriller

TVN:
Ostatni skaut20:15 , sensacyjny
Krwawy sport22:20 , sensacyjny (Trophy ocenia: 6/10)

TVN Siedem:
Człowiek o dwóch mózgach20:10 , komedia
Na dobre i złe22:10 , komedia
Człowiek o dwóch mózgach00:05 , komedia (powtórka)

SOBOTA – 24 LUTEGO

TVP1:
Robinson Crusoe14:00 , dramat przygodowy
Bezprawie20:15 , western HIT DNIA!!
Drugie oblicze23:45 , thriller

TVP2:
Opowieści Szeherezady19:15 , fantasy (2/4)
W cieniu podejrzeń22:40 , thriller
Egoiści00:10 , dramat obyczajowy

Polsat:
Wojownicze żółwie ninja II: Sekrety przeszłości11:00 , familijny
Japońskie wilki20:35 , sensacyjny
Dzwony piekielne22:50 , thriller

TVN:
Uciekająca panna młoda21:45 , komedia
Egzorcysta00:05 , horror

TV4:
Patrz, czuwaj, ucz się12:30 , komedia
Zardoz23:10 , s-f

TVN Siedem:
Operacja 'Splitsville'09:45 , komedia obyczajowa
Mój przyjaciel delfin 211:45 , przygodowy
Mam cię!17:05 , sensacyjny
Raj na ziemi20:10 , komedia
Zmiana pasa22:10 , sensacyjny

NIEDZIELA – 25 LUTEGO

TVP1:
Misja na Marsa13:40 , s-f
Lot nad kukułczym gniazdem22:10 , dramat psychologiczny (Trophy ocenia: 9/10) HIT DNIA!!
Casablanca00:25 , melodramat

TVP2:
- Konwój12:00 , sensacyjny
- Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny00:45 , historyczny

Polsat:
Wielka bitwa Asteriksa10:30 , animowany
Niedźwiadek12:00 , przygodowy

TVN:
Przygoda na Alasce11:25 , przygodowy
Rocky i Łoś Superktoś13:35 , komedia przygodowa
Gliniarz z Beverly Hills 220:05 , komedia sensacyjna
Krwawy sport00:45 , sensacyjny (Trophy ocenia: 6/10)

TV4:
Niezłomny wiking08:55 , przygodowy
Nic do stracenia21:05 , obyczajowy

TVN Siedem:
Mali porywacze11:00 , familijny
Raj na ziemi17:10 , komedia
Zmiana pasa20:10 , thriller (Trophy ocenia: 4/10)
Podwójna pułapka23:10 , sensacyjny

Oscary 2007 – przybycie gwiazd – 02:10 TVP1 Hollywoodzka gala – Oscary 2007 – 02:30 TVP1

Kadr z filmu Dobry agent 2006Kadr z filmu Dobry agent 2006 Kadr z filmu Dobry agent 2006Kadr z filmu Dobry agent 2006 Kadr z filmu Ghost Rider 2007Kadr z filmu Ghost Rider 2007 Kadr z filmu Ghost Rider 2007Kadr z filmu Ghost Rider 2007 Kadr z filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski 2007Kadr z filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski 2007 Kadr z filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski 2007Kadr z filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski 2007 Kadr z filmu Notatki o skandalu 2006Kadr z filmu Notatki o skandalu 2006 Kadr z filmu Notatki o skandalu 2006Kadr z filmu Notatki o skandalu 2006 Kadr z filmu Pod jednym dachem 1998Kadr z filmu Pod jednym dachem 1998 Kadr z filmu Pod jednym dachem 1998Kadr z filmu Pod jednym dachem 1998 Kadr z filmu Strajk 2006Kadr z filmu Strajk 2006 Kadr z filmu Strajk 2006Kadr z filmu Strajk 2006 Kadr z filmu Sztandar chwały 2006Kadr z filmu Sztandar chwały 2006 Kadr z filmu Sztandar chwały 2006Kadr z filmu Sztandar chwały 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Trophy

No, no… ciekawe filmy w kinach w ten weekend. Na pewno wybiorę się na "Ghost Ridera", albo "Dobrego agenta". Będę musiała też obejrzeć "Sztandar chwały", "Notatki o skandalu" i "Hannibala". Reszta mniej ciekawa jak dla mnie. W TV jeszcze raz obejrzę "Twoja na zawsze Lulu" i pewnie "Egzorcystę", bo dużo osób zachwala. A przed Oscarami to pewnie "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Casablancę".

Mort_Rainey

"Dobry agent"-zwiastun był super,obsada-same gwiazdy,historia też ciekawa,jutro na to ide:D

Ghost Rider" też ciekawie sie zapowiada:) no i Sztandar chwały" Klinta:) Chyba z kasą nie wyrobie:)

Proszę czekać…