Po prostu kocham kino :)

Daniel Olbrychski głęboko wzruszony 2

Od najbliższego piątku na ekranach polskich kin pojawi się film Piąte: nie odchodź! w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Grający w tej produkcji jedną z najważniejszych ról Daniel Olbrychski opowiada o swojej postaci i przywołuje wrażenia, jakie wywarł na nim ten obraz.

Piąte: nie odchodź! to pierwszy pełnometrażowy film Katarzyny Jungowskiej. Obraz ten został uhonorowany nagrodą "Perspektywa" imienia Janusza Morgensterna dla Najlepszego debiutu. W jednej z głównych ról, obok Grażyny Szapołowskiej, Łukasza Simlata czy Patrycji Markowskiej, zobaczymy Daniela Olbrychskiego. Aktor wcielił się w rolę tajemniczego nieznajomego, który wprowadza się do opuszczonej posesji sąsiadującej z domem głównej bohaterki – 15-letniej Romy. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że mężczyzna może być jej Aniołem Stróżem.

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

Jest to film mistyczny, chociaż opowiada o najprostszych międzyludzkich sprawach. Mówi o potrzebie miłości, potrzebie dobra czy szlachetności. To jest film niezwykle dojrzały. Ogląda się go ze wzruszeniem i zainteresowaniem. – mówi Daniel Olbrychski.

NAJLEPSZY DEBIUT ROKU!

Debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, uhonorowany prestiżową Nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna. W rolach głównych: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach "Jack Strong" i "Miasto 44". "Piąte: nie odchodź" to również debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski ("Mój rower", "Generał Nil", "80 milionów") a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn ("33 sceny z życia", "Essential Killing", "Tatarak", "Wałęsa. Człowiek z nadziei"). Stylizacje aktorów zaprojektował Maciej Zień. Film ze specjalnym udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…