Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.

Rząd zajmie się książkami 3

Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu 17.03 rozpoczęła pracę nad tzw. ustawą o książce Polskiej Izby Książki. Głównym założeniem jest utrzymanie stałej ceny nowości książkowych przez rok od publikacji. W 2009 r. senatorom przedstawiono ustawę o książce, jednak prace nad nią zostały zaniechane przez senackie biuro legislacyjne, które negatywnie oceniło projekt.

Books

Polska Izba Książki w 2014 roku wystąpiła do rządu z listem pt. „Polska książka potrzebuje ratunku”. Apel podpisany został przez 2360 osób. W tej liczbie największy odsetek stanowią ludzie ze świata literatury, czyli księgarze, graficy, ilustratorzy, pisarze, poeci, wydawcy itp.
W zeszłą środę Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatrywała projekt ustawy o książce przygotowany przez Polską Izbę Książki. W dyskusji wypowiedziały się 24 osoby – senatorowie, wydawcy, księgarze, pisarze, przedstawiciele resortu kultury i MEN oraz Instytutu Książki.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

A_Biel 2015-03-21

Już ja widzę jak im sprzedaż książek wzrośnie jeśli czytelnik nie będzie mógł kupić książki po promocyjnej cenie. Sama też zazwyczaj kupuję na promocjach bo jeśli widzę książkę za 50 zł to ja dziękuję za taką ofertę. Ale co tam, jestem cierpliwa mogę poczekać rok i wtedy kupić.

Movieman A_Biel 2015-03-26

Tym bardziej, że ksiażek wychodzi rocznie z pierdyliard razy więcej niż filmów :P Więc czytać będziesz co miala..

Movieman 2015-03-21

Ale co to ma wspólnego z filmami?

kamilzolkiewicz777 2015-03-21

Filmy od zawsze prowadzą wyraźny dialog z literaturą. Ten news jest istotny i warto by wszystkie serwisy zajmujące się kulturą -w znaczeniu szerokim bądź wąskim – poinformowały o tym niepoprawnym przedsięwzięciu polskiego rządu. Zapewne odbije się to na czytelnictwie.

Movieman kamilzolkiewicz777 2015-03-21

Eeee, że co? :D Równie dobrze argument, że filmy prowadzą wyraźny dialog z literaturą można odnieść do gier i muzyki. Więc zaczniesz tutaj newsy o muzyce i grach wrzucać? Dla mnie jako kinomana pod ŻADNYM pozorem nie jest to istotne. Jak chce informację o książkach to sobie wchodzę na lubimyczytać albo inne portale tego typu zajmujące się literaturą. Co więcej ten news jest bardziej ustosunkowany politycznie… także tego. Z dupy argumenty.

Quagmire Movieman 2015-03-22

Nie tylko do gier i muzyki. Od 7 lat prowadzę wyraźny dialog z filmami na tym portalu. Często też monolog :)

Proszę czekać…